Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BAVAREZËT MARRIN MBROJTËSIN FRANCEZ

Bayern blen mbrojtësin e Galatasarayit për 30 milionë euro

Foto: Bayern/fb

Bayern blen mbrojtësin e Galatasarayit për 30 milionë euro


28 January, 2024 @11:55

Bayern ka zyrtarizuar sot në mëngjes si përforcim në ekip, mbrojtësin e deritashëm të Galatasarayit Sacha Boey. Bayern do të paguajë në arkë të Galatasarayit 30 milionë euro dhe 5 milionë euro tjera si bonuse për lojtarin, ndërsa në rast të transferit të tij diku tjetër bonusi prej 5 milionë euro do të bëhet i detyrueshëm për bavarezët.

Francezi 23 vjeçar ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor të vitit 2028 me rekord-kampionin gjerman.


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga