MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

Lexo më shumë  →

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare…

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

Lexo më shumë  →

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës…

Lexo më shumë  →

STATS OF EL CLASICO

Statistika të veçanta nga Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: GettyImages via Eurosport

1 March, 2020 @23:56

Pas fitores së Real Madridit ndaj Barcelonës në El Clasico, tashmë janë bërë edhe fakte të reja për të…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS: REAL MADRID 2-0 BARCELONA

Notat e lojtarëve: Real Madrid 2-0 Barcelona

Foto: mundodeportivo

1 March, 2020 @23:27

Pas përfundimit të El Clasicos, faqja që mirret me vlerësimin kompjuterik të futbollistëve me performancat e tyre në ndeshje, ëhoscored,…

Lexo më shumë  →

REAL MADRID 2-0 BARCELONA

ElClasico Realit për lidership

Foto: RealMadrid/fb

1 March, 2020 @23:07

Real Madrid është rikthyer në krye të La Liga pas fitores ndaj Barcelonës në El Clasico 2-0 [Vinicius 71, Diaz…

Lexo më shumë  →

BARCELONA 5-0 EIBAR

4-she nga Messi, dy asistime nga përforcimi i ri

Foto: LaLiga/fb

22 February, 2020 @18:28

Lionel Messi ka shkëlqyer sot për Barcelonën në fitore ndaj Eibarit, duke shënuar katër gola, ashtu që ekipi të dalë…

Lexo më shumë  →

PËRFORCIMI URGJENT

Barcelona aktivizon klauzolën e Braithwaite, njofton LaLigan

Foto: mundodeportivo

19 February, 2020 @17:19

Martin Braithwaite do të jetë futbollist i ri i Barcelonës. Barcelona para pak çastesh ka informuar LaLigan se ka paguar…

Lexo më shumë  →

CATALUNYA

Barcelona merr leje për transfer urgjent

17 February, 2020 @18:30

Kampionia e Spanjës, Barcelona, ka pranuar sot lejen speciale që i lejon klubit të bëj transfer urgjent, jashtë afatit kalimtar…

Lexo më shumë  →

REINIER JESUS CARVALHO

Reali nesër prezanton përforcimin e ri

17 February, 2020 @17:58

Klubi madrilen, Real, ka bërë të ditur sot se nesër do të prezantojë zyrtarisht futbollistin e ri në ekip, Reinier…

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Manaj ftohet për ndeshje ndaj Getafes

14 February, 2020 @14:44

Futbollisti i Barcelonës B, Rey Manaj, është ftuar zyrtarisht nga kryetrajneri i Barcelonës, Quique Setien për përballjen e radhës të…

Lexo më shumë  →

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

Lexo më shumë  →

REAL BETIS - BARCELONA

3 asistime nga Messi për përmbysje në Villamarin

9 February, 2020 @23:01

Barcelona ka shënuar fitore shumë të vështirë sonte në Benito Villamarin ndaj Real Betisit, duke e përmbysur epërsinë e vendasve…

Lexo më shumë  →

COPA DEL REY

Në sekondat e fundit, eliminohet edhe Barcelona! Kupa e befasive

6 February, 2020 @22:54

Kupa e Mbretit të Spanjës këtë vit do të ketë një fitues befasues, pasi që skuadrat që kanë arritur gjysmfinalen…

Lexo më shumë  →

COPA DEL REY

Mbrojtja më e mirë e LaLigas, pranon 4 gola dhe eliminohet nga Kupa

6 February, 2020 @22:27

Real Madrid është befasuar në shtëpi nga Real Sociedad për tu eliminuar nga Kupa e Mbretit të Spanjës, pasi humbi…

Lexo më shumë  →

FRANCEZI I BARCELONËS

Ousmane Dembele po mbyll stinorin!

5 February, 2020 @0:29

Krahu i Barcelonës, Ousmane Dembele, që nuk ka luajtur prej nëntorit 2019 për ekipin për shkak të lëndimit, është lënduar…

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Rey Manaj regjistrohet për Ligë të Kampionëve

3 February, 2020 @21:54

Sulmuesi i ri i Shqipërisë, që në janar u bë lojtar i Barcelonës B, ku kaloi nga Albacete - është…

Lexo më shumë  →

BARCELONA - LEVANTE

FATI i Barcelonës sjellë 3 pikë

2 February, 2020 @23:11

Barcelona e mposhti Levanten me rezultat 2-1. Golat e Barcelonës erdhën nga talenti Ansu Fati (30’ dhe 31’), derisa Messi…

Lexo më shumë  →

BARCELONA B

Rey Manaj shënon e përjashtohet, Barcelona B fiton

2 February, 2020 @14:04

Një gol dhe një karton i kuq për Rey Manajn në fitoren e Barcelonës B sot. Në udhëtim te skuadra…

Lexo më shumë  →

REAL MADRID 1-0 ATLETICO MADRID

Benzema vendos derbin madrilen

Foto: RealMadrid/fb

1 February, 2020 @18:24

Paraqitje e mirë dhe zëvendësimet e pjesës së dytë dhanë rezultat, e Real Madrid mposhti Atletico Madridin në derbin lokal…

Lexo më shumë  →

SUSO

Milan dërgon spanjollin te Sevilla

Foto: Sevilla/fb

1 February, 2020 @0:32

Futbollisti spanjoll i Milanit, Jesus Joaquin Fernandez Sanez de la Torre - apo shkurt Suso - është lojtar i ri…

Lexo më shumë  →

CARLES PEREZ

Roma zyrtarizon sulmuesin e Barcelonës

Draw: ASRoma/fb

30 January, 2020 @22:35

Në pasditen e sotme, skuadra e Romës ka zyrtarizuar përforcimin për pjesën e dytë të stinorit, që vjen nga ekipi…

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Krizë sulmuesish te Barcelona, Manaj stërvitet me ekipin e parë

29 January, 2020 @19:13

Lëndimi i Luis Suarez si dhe largimi i Abel Ruiz drejt Bragës duket të jenë lajme të mira për Rey…

Lexo më shumë  →

VALENCIA 2-0 BARCELONA

Pas 13 vitesh, Barcelona mposhtet në Mestalla

Foto: Alberto Saiz - AP/ MundoDeportivo

25 January, 2020 @18:14

Barcelona ka pësuar humbjen e parë nën drejtimin e trajnerit të ri të skudarës, Quique Setien, duke u mposhtur për…

Lexo më shumë  →

SERIE A

Adnan Januzaj merr ofertë nga Roma

24 January, 2020 @10:29

Skuadra italiane Roma thuhet t’i ketë bërë ofertë mesfushorit të krahut belg, Adnan Januzaj. Calciomercato ka bërë të ditur se…

Lexo më shumë  →

ELIMINOHET ATLETICO MADRID

Shok në Kupën e Spanjës! Ekipi nga Segunda B eliminon Atleticon

Foto: MundoDeportivo/ José Antonio García Sirvent

24 January, 2020 @0:11

Skuadra nga Segunda B e Spanjës, që në renditje i bie liga e tretë e Spanjës, Cultural Leonesa - ka…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI I ARSENALIT

Ceballos kërkon rikthim në LaLiga

Foto: Sky Sports

23 January, 2020 @17:06

Mesfushori i Real Madridit i huazuar te Arsenali deri në fund të stinorit, Dani Ceballos, sipas raporteve të Sky Sports…

Lexo më shumë  →

REY MANAJ TE BARCELONA

Transferi dhe reagimi i Manajt, pasi që e kërkoi Barcelona!

Fotot: FCBarcelona

21 January, 2020 @0:10

Për shumë kë ishte befasi, por tashmë është zyrtare edhe nga ana e Barcelonës. Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është…

Lexo më shumë  →

BARCELONA 1-0 GRANADA

Messi ia sjell fitoren e parë Setienit

Foto: FCBarcelona/fb

19 January, 2020 @23:24

Barcelona mbetet edhe për një xhiro në krye të La Ligas, falë një kombinimi fantastik në 20metërshin e Granadas, ku…

Lexo më shumë  →

REAL MADRID - SEVILLA

Casemiro në formë, Reali lider!

18 January, 2020 @17:55

Pas triumfit në Superkupën e Spanjës, Reali ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e La Ligës ndaj Sevillës në shtëpi. …

Lexo më shumë  →

PARA ZYRTARIZIMIT

Quique Setien, trajner i ri i Barcelonës

Fotot: MundoDeportivo

13 January, 2020 @21:16

Disfata në Superkupë ishte vendimtare. Bordi i Barcelonës më në fund vendosi “të shpëtonte” nga periudha e Ernesto Valverdes në…

Lexo më shumë  →

SUPERCOPA d'ESPANA

Reali fiton Superkupën pas penalltive

12 January, 2020 @21:45

Real Madrid i drejtuar nga Zinedine Zidane-i ka arritur të fitojë trofeun e parë të vitit 2020 në Spanjë, duke…

Lexo më shumë  →

BARCELONA

Shtohen problemet, Suarez do të operohet

11 January, 2020 @16:58

Sulmuesi uruguajan i Barcelonës, Luis Suarez, do të hyjë në operim nesër dhe katalonasit nuk do të mund të llogarisin…

Lexo më shumë  →

BARCELONA 2-3 ATLETICO MADRID

Simeone mohon El Clasicon, derbi madrilen në finale

Foto: Atletico/fb

9 January, 2020 @22:30

Në finalen e Superkupës së Spanjës, nuk do të jetë asnjë ekip që ka fituar trofe në stinorin e kaluar…

Lexo më shumë  →

SUPERCOPA DE ESPANA

Dinakëria e Kroosit hap rrugë, mjeshtëria e Modricit siguron finalen e Superkupës

Foto: RealMadrid/fb

8 January, 2020 @23:41

Gjermani Toni Kroos i ka hapur rrugë për finale të Superkupës Real Madridit sonte, të cilët mposhtën Valencian 3-1 në…

Lexo më shumë  →

BARCELONA 0-0 REAL MADRID

Notat e lojtarëve: Barcelona - Real Madrid; Pas 17 vitesh, El Clasico pa gola

18 December, 2019 @22:01

Pas 17 vitesh, për herë të parë El Clasicoja ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit ka përfunduar pa gola, 0-0.…

Lexo më shumë  →

SOCIEDAD - BARCELONA

Mallkimi “Anoeta”, Barcelona ndalet

14 December, 2019 @17:59

Ashtu si shumë herë përgjatë viteve të fundit, edhe sonte Barcelona u përball me probleme në ndeshjen e luajtur në…

Lexo më shumë  →

ATLETICO MADRID 0-1 BARCELONA

Në shiun madrilen, Messi vendos

Fotot: mundodeportivo/tw

1 December, 2019 @22:58

Pasi që tentimet e shumta të Atletico Madridit, Marc Andre ter Stegen i mbronte mrekullisht, kah fundi i ndeshjes derisa…

Lexo më shumë  →

ALAVES - REAL MADRID

Carvajal çon Realin në krye

30 November, 2019 @16:29

Real Madrid ka arritur në krye të LaLigas me fitoren e sotme ndaj Alavesit si mysafir, që erdhi me golin…

Lexo më shumë  →

GOLDEN BOY 2019

‘Golden Boy’ i takon João Félixit

27 November, 2019 @13:52

Në garë për çmimin “Golden Boy 2019”, fitues është talenti portugez, João Félix. Félix e lë pas vetes Jadon Sanchon…

Lexo më shumë  →