Tabelat dhe Rezultatet

GJERMANI

Julian Nagelsmann vendos, shuan spekulimet

19 April, 2024 @11:17

Spekulimet për të ardhmen e gjermanit Julian Nagelsmann kanë përfunduar sot. I shumëpërfoluri për një rikthim te Bayerni si kryetrajner…

Lexo më shumë  →

GIORGIO CHIELLINI

Edhe një legjendë italiane pensionohet

Botërori/Evropiani/Serie A/International

Edhe një legjendë italiane pensionohet

12/12/23 @ 23:48

AFATI I KANDIDIMIT PËR BOTËRORIN 2034!

Australia tërheq kandidaturën, Arabia Saudite kandidatja e vetme për Botërorin 2034

Botërori/Kualifikimet për Botëror

Australia tërheq kandidaturën, Arabia Saudite kandidatja e vetme për Botërorin 2034

31/10/23 @ 11:18

WORLD CUP!

Botërori 2030: Portugalia, Maroku dhe Spanja - organizatore

Botërori

Botërori 2030: Portugalia, Maroku dhe Spanja - organizatore

05/10/23 @ 14:39

KAMPIONI BOTËROR I RADHËS

FIFA prezanton logon dhe kampanjën për Botërorin 2026

Botërori/Kualifikimet për Botëror

FIFA prezanton logon dhe kampanjën për Botërorin 2026

18/05/23 @ 16:11

OBRIGADO PELE — O'REI

Legjenda e futbollit, Pele ndërroi jetë sot

Botërori/International

Legjenda e futbollit, Pele ndërroi jetë sot

29/12/22 @ 23:58

NJERIU PAS REKORDIT

“Ishte fat”, flet njeriu fotografia e të cilit theu rekordin e pëlqimeve në Instagram

Botërori/International

“Ishte fat”, flet njeriu fotografia e të cilit theu rekordin e pëlqimeve në Instagram

27/12/22 @ 23:35

BUENOS AIRES

Parada argjentinase, lojtarët “ikin” me helikopter

Botërori/International

Parada argjentinase, lojtarët “ikin” me helikopter

21/12/22 @ 01:14

GAZETAT dhe BALLINAT E TYRE — PAS FINALES HISTORIKE

Ballinat e gazetave Botërore: “Legjendat”, “Këmba e Zotit”, “Në dorë të Zotit”...

Botërori/International

Ballinat e gazetave Botërore: “Legjendat”, “Këmba e Zotit”, “Në dorë të Zotit”...

19/12/22 @ 12:06

A R GJ E N T I N A — KAMPIONE E BOTËS

Argjentina e Messit, Kampione e Botës — pas dramës mbi 120-minutëshe

Botërori

Argjentina e Messit, Kampione e Botës — pas dramës mbi 120-minutëshe

18/12/22 @ 19:00

STARTUESIT E NDESHJES HISTORIKE

Argjentina-Franca, 11-shet e finales së madhe

Botërori

Argjentina-Franca, 11-shet e finales së madhe

18/12/22 @ 15:09

LUKA MODRIC

Do të qëndrojë së paku për finalet e Ligës së Kombeve!

Botërori/Liga e Kombeve

Do të qëndrojë së paku për finalet e Ligës së Kombeve!

17/12/22 @ 20:04

VENDI I TRETË - KROACISË

Kroacia e bronztë!

Botërori

Kroacia e bronztë!

17/12/22 @ 17:58

FORMACIONET STARTUESE

Kroacia-Maroku, 11-shet startuese

Botërori

Kroacia-Maroku, 11-shet startuese

17/12/22 @ 14:47

GJYQTARI I FINALES

Përcaktohet referi i finales Argjentina-Franca!

Botërori

Përcaktohet referi i finales Argjentina-Franca!

15/12/22 @ 18:02

1/2: FRANCA - MAROKU

Cilësia vendos, Franca për të dytën herë radhazi në finale

Botërori

Cilësia vendos, Franca për të dytën herë radhazi në finale

14/12/22 @ 21:55

FORMACIONET STARTUESE

11-shet zyrtare: Franca - Maroku

Botërori

11-shet zyrtare: Franca - Maroku

14/12/22 @ 18:55

SELEKTORI I RI I BELGJIKËS - FITUES SERIK!

Belgjika kërkon kandidatë, që dinë të fitojnë!

Botërori/Kualifikimet për Evropian/International/Transfere

Belgjika kërkon kandidatë, që dinë të fitojnë!

14/12/22 @ 15:56

LEO MESSI

Kampionati i fundit i Botës për Messin

Botërori

Kampionati i fundit i Botës për Messin

14/12/22 @ 14:42

GJYSMËFINALJA, ARGJENTINA - KROACIA

Messi madhështor, Argjentina në finale

Botërori

Messi madhështor, Argjentina në finale

13/12/22 @ 21:59

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Argjentina-Kroacia

Botërori

11-shet: Argjentina-Kroacia

13/12/22 @ 18:46

ÇEREKFINALET: ANGLIA - FRANCA

Franca eliminon Anglinë, pas penalltisë së humbur nga Kane!

Botërori

Franca eliminon Anglinë, pas penalltisë së humbur nga Kane!

10/12/22 @ 22:15

1/4: MAROKU - PORTUGALIA

Çfarë Maroku historik, eliminon Portugalinë dhe shkruan historinë!

Botërori

Çfarë Maroku historik, eliminon Portugalinë dhe shkruan historinë!

10/12/22 @ 18:02

ÇEREKFINALET: HOLANDA - ARGJENTINA

Argjentina në gj’finale pas dramës ndaj Holandës

Botërori

Argjentina në gj’finale pas dramës ndaj Holandës

09/12/22 @ 23:04

ÇEREKFINALET: KROACIA - BRAZILI

Livakovic përsëri heroik! Kroacia eliminon Brazilin dhe arrin gj’finalen

Botërori

Livakovic përsëri heroik! Kroacia eliminon Brazilin dhe arrin gj’finalen

09/12/22 @ 18:50

KD I FIFAs

FIFA publikon dënimin për Federatën serbe

Botërori

FIFA publikon dënimin për Federatën serbe

07/12/22 @ 17:36

1/8 E FINALES, PORTUGALIA-ZVICRA

Ramos hat-trick në debutim të plotë! Portugalia demolon Zvicrën

Botërori

Ramos hat-trick në debutim të plotë! Portugalia demolon Zvicrën

06/12/22 @ 21:54

1/8 E FINALES, MAROKO - SPANJA

Bono hero! Marokoja shkruan historinë, eliminon Spanjën dhe arrin çerekfinalen

Botërori

Bono hero! Marokoja shkruan historinë, eliminon Spanjën dhe arrin çerekfinalen

06/12/22 @ 19:04

1/8 E FINALES, BRAZILI - KOREA JUGORE

Brazili shkëlqen

Botërori

Brazili shkëlqen

05/12/22 @ 22:12

1/8 E FINALES, JAPONIA - KROACIA

Livakovic hero! Kroacia siguron çerekfinalen pas penalltive

Botërori

Livakovic hero! Kroacia siguron çerekfinalen pas penalltive

05/12/22 @ 18:44

KD I FIFAs

3 inicime disiplinore ndaj Serbisë nga FIFA

Botërori/International

3 inicime disiplinore ndaj Serbisë nga FIFA

05/12/22 @ 14:21

1/8 E FINALES, ANGLIA - SENEGALI

Anglia lehtë ndaj Senegalit, për t’i dalë kampionit në mejdan

Botërori

Anglia lehtë ndaj Senegalit, për t’i dalë kampionit në mejdan

05/12/22 @ 00:07

1/8 E FINALES, FRANCA - POLONIA

Mbappe briliant, Giroud në histori! Franca marshon drejt çerekfinales

Botërori

Mbappe briliant, Giroud në histori! Franca marshon drejt çerekfinales

04/12/22 @ 19:17

Messi shënon në paraqitjen jubilare, Argjentina kalon Australinë

Botërori

Messi shënon në paraqitjen jubilare, Argjentina kalon Australinë

03/12/22 @ 22:19

1/8 E FINALES, HOLANDA - SHBA

Holandë efikase, Van Gaal çon Holandën në çerekfinale

Botërori

Holandë efikase, Van Gaal çon Holandën në çerekfinale

03/12/22 @ 18:03

GRUPI G: SERBIA - ZVICRA

Shaqiri hap llogarinë, Zvicra kualifikohet duke eliminuar Serbinë

Botërori

Shaqiri hap llogarinë, Zvicra kualifikohet duke eliminuar Serbinë

02/12/22 @ 22:29

GRUPI G: KAMERUNI - BRAZILI

Kameruni, vendi i parë afrikan që mposht Brazilin, eliminohet

Botërori

Kameruni, vendi i parë afrikan që mposht Brazilin, eliminohet

02/12/22 @ 22:08

GRUPI H: GANA - URUGUAJI

Për një gol! Uruguaji eliminohet me fitore!

Botërori

Për një gol! Uruguaji eliminohet me fitore!

02/12/22 @ 18:42

GRUPI H: KOREA JUGORE - PORTUGALIA

Korea Jugore përmbys Portugalinë për tu kualifikuar

Botërori

Korea Jugore përmbys Portugalinë për tu kualifikuar

02/12/22 @ 18:26

GRUPI E: KOSTA RIKA - GJERMANIA

Për herë të dytë radhazi, Gjermania s’kalon grupet e Botërorit!

Botërori

Për herë të dytë radhazi, Gjermania s’kalon grupet e Botërorit!

01/12/22 @ 22:15

GRUPI E: JAPONIA - SPANJA

Japonia përmbys Spanjën dhe fiton grupin!

Botërori

Japonia përmbys Spanjën dhe fiton grupin!

01/12/22 @ 22:10