Fantasy TopSporti

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

15 October, 2021 @17:00

Pas pushimit të kombëtareve, të parafundit për këtë vit kalendarik, rikthehemi te futbolli i klubeve.

Si zakonisht, ndeshje të mira…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

1 October, 2021 @18:00

Fundjava para pushimit të kombëtareve dhe pas mesjavës me ndeshje nga garat evropiane.

Kemi zgjedhur tri ndeshje nga Anglia, një…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Foto: turismoroma.it

5 për fundjavë!

24 September, 2021 @16:10

Një tjetër fundjavë me plot ndeshje të mira. E ne jemi munduar t’i zgjedhim pesë më të mirat, që nuk…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

17 September, 2021 @21:34

Mesjava që lamë pas dhuroi plot ndeshje të mira në garat evropiane, e fundjava si zakonisht vjen me ndeshje nga…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

10 September, 2021 @13:00

Pas pushimit të kombëtareve, rikthehet futbolli i klubeve.

Ndeshje të mira ka plot, e ne i kemi zgjedhur 5 që…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SPECIALE

Mrekullia çiklistike sllovene

Tadej Pogačar dhe Primož Roglič/ Foto: via theGuardian/ Stuart Franklin AP

Mrekullia çiklistike sllovene

6 September, 2021 @14:36

Për cilin sport shquhet Sllovenia viteve të fundit? Përgjigja e parë dhe më e popullarizuar me gjasë do të jetë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

27 August, 2021 @17:46

Fundjava para pushimit të kombëtareve. Ndeshje të mira ka në plot liga, por vëmendja kësaj radhe është te të dy…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

TOPSPORTI / L.D

5 për fundjavë!

20 August, 2021 @17:25

Edhe më shumë ndeshje këtë fundjavë. Këtë fundjavë fillon edhe Serie A dhe kemi më shumë ndeshje për të shikuar.

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë! - e para e sezonit

TOPSPORTI / L.D

5 për fundjavë! - e para e sezonit

13 August, 2021 @15:43

Fundjava e parë e sezonit të ri në shumicën e top ligat evropiane dhe rrjedhimisht “5 për fundjavë!” e parë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

TRANSFERE

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

Foto: AS Official

Mundësi e mirë për lojtarët e ‘lirë’

3 July, 2021 @17:40

Kanë edhe një vit deri te skadimi i kontratës së tyre, por që nga skadimi i kontratës, viti 2022, ata…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI I EUROs

Dita 23. Biletat e fundit për Wembley

Fotot: WembleyStadium/fb

Dita 23. Biletat e fundit për Wembley

3 July, 2021 @11:26

Baku, ora 18:00 me kohën tonë lokale. Çekia ndeshet me Danimarkën. Një fluturim 3 mijë kilometërsh gati për adhuruesit çek,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

MEMO

Danimarka, kampionja “e ftuar” e EURO’92

Foto: givemesport Official

Danimarka, kampionja “e ftuar” e EURO’92

1 July, 2021 @19:42

Aktualisht, është duke u mbajtur “UEFA EURO-2020”,  ku dhe ka përfunduar faza e 1/8 e finales dhe ndeshjet të cilat…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARA DUELIT TË ORËS 18:00

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

Foto: Sky sports Official

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

29 June, 2021 @13:00

Sot, në orën 18:00 nis ndeshja ndërmjet Gjermanisë dhe Anglisë e cila konsiderohet të jetë “historike” pothuajse në çdo takim…

↓  Shfaq tekstin  ↓

EURO 2020

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

Historiku mbi evropianin, shtetet që e fituan atë

16 June, 2021 @13:25

Aktualisht është duke u mbajtur turneu i Kampionatit Evropian të Futbollit (“UEFA EURO 2020”), ku janë duke garuar shtetet evropiane,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

EURO2020

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

E marrurr nga: SuperSport Football Official. June2021

Italia-Zvicra, këto janë formacionet e mundshme

16 June, 2021 @12:50

Italia dhe Zvicra do të përballen sonte në Romë, në stadiumin “Stadio Olimpico” për ndeshjen e tyre në kuadër të …

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

Design: L.D / TOPSPORTI

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

21 May, 2021 @18:00

Xhiroja e fundit e sezonit në top ligat evropiane dhe njëkohësisht “5 për fundjavë” e fundit për këtë sezon.

Por,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: L.D / TOPSPORTI

5 për fundjavë!

7 May, 2021 @18:00

Jemi në xhirot vendimtare të ligave evropiane!

Po luftohet për tituj, për pozita që dërgojnë në Evropë e po luftohet…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: L.D / TOPSPORTI

5 për fundjavë!

30 April, 2021 @16:00

Një tjetër fundjavë futbollistike mes dy mesjavëve me ndeshje evropiane.

Skuadrat që janë ende në Evropë, këtë fundjavë kanë ndeshje…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: L.D / TOPSPORTI

5 për fundjavë!

23 April, 2021 @18:00

Java që po e kalojmë do të mbahet mend gjatë për atë që ndodhi sa i përket Superligës Evropiane të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

16 April, 2021 @21:20

Dalëngadalë po iu afrohemi xhirove të fundit të ligave dhe ndeshjet po bëhen gjithnjë e më interesante.

Përveç ndeshjeve të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

5 për fundjavë - Fundjava e El Clasicos!

9 April, 2021 @19:30

Jemi në fundjavën e El Clasicos!

Mjafton kjo ndeshje që fundjava të quhet e mirë në aspektin sportiv, por kemi…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

2 April, 2021 @18:00

Rikthehet futbolli i ekipeve!

Pas pushimit të kombëtareve, nga ligat evropiane kemi plot ndeshje të mira këtë fundjavë!

1. PSG…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

19 March, 2021 @16:00

Para pushimit të kombëtareve, kjo fundjavë në futbollin evropian vjen me plot ndeshje interesante.

Më e ngarkuar me ndeshje të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

12 March, 2021 @18:00

Midis dy mesjavëve me ndeshje të garave evropiane, kjo fundjavë në ligat evropiane vjen me mjaft ndeshje interesante.

Cilat janë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

5 për fundjavë!

5 March, 2021 @16:38

Pas një pushimi të përkohshëm, TopSporti rikthen rubrikën “5 për fundjavë!”, që ka për qëllim t’i listojë 5 ndeshjet për…

↓  Shfaq tekstin  ↓

2020

Kosova në 2020!

Foto: Erdis Driza

Kosova në 2020!

31 December, 2020 @12:00

Për të pestin vit me radhë, TopSporti.com në fund të vitit bën një përmbledhje të ngjarjeve kryesore sportive të vitit…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARASHIKIM

NBA 2020/21, parashikime për sezonin e ri

NBA 2020/21, parashikime për sezonin e ri

22 December, 2020 @12:36

Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA, sonte pas mesnate do të fillojë me dy ndeshje.

Ndeshja e…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Nga festa e golit të djeshëm të fitores/ Foto: FFK

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19 November, 2020 @18:22

Ngjashëm, edhe pas çdo serie prej 15 ndeshjeve pa humbje mund të nisë një seri prej 10 ndeshjeve pa fitore.…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA PAS NDESHJES

Nuk frymojmë si ekip

Fotot: FFK

Nuk frymojmë si ekip

15 November, 2020 @23:08

Kemi disa probleme, të cilat duhet t’i sanojmë nëse dëshirojmë që të kemi një progres, i cili ka stagnuar këtë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

SPECIALE

Historia e ndeshjeve Kosovë - Shqipëri

Historia e ndeshjeve Kosovë - Shqipëri

11 November, 2020 @8:45

Para përballje së sotme, miqësore sipas rregullave të FIFA-së, që nis në ora 16:00 në Elbasan Arena të Elbasanit, kujtojmë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA E NDESHJES

Kosova jonë

Kosova jonë

14 October, 2020 @23:24

Në rolin e kryetarit të FFK-së ka pasur shumë emra – disa që kanë mbajtur gjallë futbollin në të ‘90tat,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PAS KOSOVA - SLLOVENIA

Rrokadat që munguan

Rrokadat që munguan

11 October, 2020 @23:35

Vazhdojmë me të vjetrën – marrim gola të lehtë, kurrsesi të gjejmë golin.

Në rregull, është e pamundur të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA E NDESHJES

Jo 2020, shpresojmë 2024

Jo 2020, shpresojmë 2024

8 October, 2020 @23:14

Me fjalët e Rufus Ulërimsit, “Këto janë kohë të vështira, padyshim”, mund të përshkruajmë gjithçka që ka ndodhur këtë vit.…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARASHIKIM

La Liga 2020-21, parashikimi

La Liga 2020-21, parashikimi

12 September, 2020 @12:43

Në dymbëdhjetë sezonet e fundit, Barcelona ka fituar tetë tituj, Reali i Madridit tre tituj, e Atletico, një titull. Barcelona…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

12 September, 2020 @12:20

Ka gati tri javë deri në përfundim të afatit të transferimeve dhe shumëçka mund të ndryshojë deri atëherë.

Për…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

↓  Shfaq tekstin  ↓

PING PONG BLOG

5 arsyet përse vendi juaj i punës ka nevojë për një tavolinë pingpongu

5 arsyet përse vendi juaj i punës ka nevojë për një tavolinë pingpongu

8 September, 2020 @11:46

Çdo ditë e më shumë kompanitë janë më të vetëdijshme se për të qenë sa më të suksesshme atyre u…

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

Bravo Lab!

Foto: FFK

Bravo Lab!

6 September, 2020 @22:56

Fillimisht kam qenë skeptik që do të zhvillojmë të dy ndeshjet marrë parasysh situatën me pandeminë COVID19. Që i luajtëm…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA E NDESHJES

Hija e së kaluarës!

Foto: FFK

Hija e së kaluarës!

3 September, 2020 @22:55

Ishte minuta e 30të, dhe pas ekzekutimit të goditjes së lirë, si harkim, topi nga mbrojtja molldave u largua në…

↓  Shfaq tekstin  ↓

LETRA SPORTISTËSH

Përfitimet shëndetësore nga pingpongu

Përfitimet shëndetësore nga pingpongu

2 September, 2020 @21:46

Pingpongu është një lojë shumë interesante, përfitimet shëndetësore të së cilit janë të mahnitshme. Përveç se është një mënyrë argëtuese…

↓  Shfaq tekstin  ↓