PARASHIKIM

NBA 2018/2019, parashikime për sezonin e ri

NBA 2018/2019, parashikime për sezonin e ri

16 October, 2018 @21:13

Në prag të edicionit të ri të NBA, le të bëjmë disa parashikime 'shumë të hershme' sa i përket çmimeve…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Betejat e dhimbshme

Foto: FFK

Betejat e dhimbshme

15 October, 2018 @14:46

Në disa beteja mposhtesh, e disa tjera i humb. Këto të fundit janë më të dhimbshmet, më të neveritshmet! E…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË

Pjekuria

Foto: FFK

Pjekuria

12 October, 2018 @11:56

Me fillimin e pjesës së dytë, maltezët modifikuan paksa formacionin që të bënin presion mbi Kryeziun dhe Shalën duke shtyrë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

TOP 5-shja e fundjavës

Graf.: O. Kraja

TOP 5-shja e fundjavës

5 October, 2018 @16:53

TOP 5 duelet e fundjavës në ligat e forta evropiane të futbollit.

Leiceser City – Everton (e shtunë, ora…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Mourinho dhe sindroma e vitit të tretë

Foto: manutd/fb

Mourinho dhe sindroma e vitit të tretë

3 October, 2018 @16:54

Lindja e të veçantit

“Mos më quani arrogant, por jam kampioni i Evropës dhe mendoj se jam i veçantë”, ka…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE!

Fundjava me super ndeshje!

Design: O.K

Fundjava me super ndeshje!

28 September, 2018 @14:58

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! Cilat janë top 5 ndeshjet e javës?

1. Roma – Lazio (e shtunë,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

Graph./ O. Kraja

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

21 September, 2018 @14:01

Pesë duelet më interesante nga ligat kryesore evropiane me derbit ku priten ndeshje të jashtëzakonshme duke parë situatën aktuale të…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Design: Olsen Kraja

5 për fundjavë!

14 September, 2018 @14:00

1. PSG – St. Etienne (e premte, ora 15n9)

Dy ekipet e vetme të pamposhtura në Ligue1 vijnë përballë në…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

Fitorja 1

11 September, 2018 @11:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në kualifikimet për Russia2018, aty ku ne fituam vetëm 1 pikë.…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZË: POST AZERBAJXHAN

Pika 1

Fotot: affa.az & ffk-kosova.com

Pika 1

8 September, 2018 @9:56

Pika e parë në Ligën e Kombeve mund të konsiderohet si mision i kryer në Baku. Pritjet ndaj kundërshtarit kryesor…

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

Kosova para Ligës së Kombeve

Kosova para Ligës së Kombeve

4 September, 2018 @16:00

Këtë javë për Kosovën fillon një kapitull i ri, ai i rritjes. Derisa kualifikimet e para për një garë ndërkombëtare…

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

Parashkimi për Bundesliga 2018/2019

Parashkimi për Bundesliga 2018/2019

27 August, 2018 @20:09

Vetëm një gjë është e sigurt në Bundesligë – Bayerni i Mynihut përsëri është kandidati kryesor për titull! Gjithçka tjetër…

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

Parashikimi për Serie A 2018/19

Foto: juventus.it

Parashikimi për Serie A 2018/19

18 August, 2018 @16:32

Cristiano Ronaldo s’do të ndryshojë Serie A.

DOMINIMI DO TË VAZHDOJË

Krejt çfarë mund të bëjë është të ndryshojë listën…

↓  Shfaq tekstin  ↓

KOLUMNE

Parashikimi për La Liga 2018/19

Parashikimi për La Liga 2018/19

18 August, 2018 @16:25

Largimi i Cristianos vetëm sa do të përmirësoj ligën spanjolle. Do të duhej të kemi një Real më ekipor, me…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA

Premier League 2018-19 – Parashikimi

Premier League 2018-19 – Parashikimi

11 August, 2018 @11:33

Premier League këtë sezon pritet të kemi një luftë ndërmjet Manchester Cityt dhe Liverpoolit për titull. Mentaliteti fitues, sidomos…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ANALIZA

Ligue1 2018-19 – Parashikimi

Ligue1 2018-19 – Parashikimi

10 August, 2018 @19:10

Me Thomas Tuchel, PSG vetëm sa do të jetë më mirë se sezonet e kaluara. Gjermani ka lëvizur drejt zhvendosjes…

↓  Shfaq tekstin  ↓

OPINION

Një traktat për KB Bashkimin

BOROZANI/ E. D.

Një traktat për KB Bashkimin

26 July, 2018 @16:30

Klubi i basketbollit Bashkimi i Prizrenit është ndër klubet më të vjetra të basketbollit në Kosovë dhe bashkë me Prishtinën,…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

Kampionët e Botës

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (21)

Kush e rrezikon finalen e madhe për shikues?

Fotot: fifa/fb

Kush e rrezikon finalen e madhe për shikues?

15 July, 2018 @13:12

Një muaj më pas, dhe jemi para një ndeshje që askush nuk e kishte pritur. Si Franca, ashtu edhe Kroacia…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (20)

Mungesa e përvojës

Foto: fifa/fb

Mungesa e përvojës

14 July, 2018 @15:40

Nisur nga profili i ekipeve, e nëpër çdo ditar e kam përsëritur që anglezët nuk kanë ekip e as përvojë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (19)

Axhamillëku

Fotot: FIFA/fb

Axhamillëku

11 July, 2018 @12:49

Ideja për të startuar me katër mesfushorë qendror, duke shtyrë dy nga ta në krahë me qëllim që të kapin…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

Froome për histori

7 July, 2018 @12:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të madhe në sportin e çiklizmit do të kthehet në gjah…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

Nuk do ta kenë të lehtë

7 July, 2018 @11:44

Në Katar, pas katër viteve, një kombëtare jo-evropiane mund të tentojë të prish dominimin 20 vjeçar evropian në futboll. Kujtojmë…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

Tre luanët dhe çerekfinalet

6 July, 2018 @13:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim penalltish në një Kupë Bote! Kjo është për t’u habitur duke…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (16)

Inui > Neymar

Inui > Neymar

3 July, 2018 @14:04

Që nga ndeshja e parë, japonezët kanë luajtur lojën ndër më të bukurat në këtë Kupë Bote. Kanë luajtur futboll…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (15)

Dita e zëvendësimeve

Dhoma e VAR-it/ Foto: GoogleImages

Dita e zëvendësimeve

2 July, 2018 @13:31

Zhvillimi i teknologjisë ka perfeksionuar këtë Kupë të Botës më tepër se që ishin më parë. Së paku nuk po…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (14)

Mësuesi Tabarez

Mësuesi Tabarez

1 July, 2018 @15:03

Jose Mujica jetonte në një shtëpi goxha të vogël, që mund ta quanim kasolle në periferi të Montevideos. Pasi kishte…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (13)

Shkapërderdhja gjermane

Fotot: FIFA/fb

Shkapërderdhja gjermane

28 June, 2018 @15:19

Epo, kaq ishte për gjermanët.

PA IDE

Ekip pa ide, pa lider, për të cilën pozitën më së shumti vepronte…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (12)

Deri te titulli…

Fotot: FIFA/fb

Deri te titulli…

27 June, 2018 @11:45

Nëpër vrimën e gjilpërës deri tek titulli, dhe mbrëmë ishte vetëm hapi i parë në këtë rrugëtim. Fitore e mjaftueshme…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (11)

Deri ku do të shkojnë?

Fotot: FIFA/fb

Deri ku do të shkojnë?

26 June, 2018 @10:50

Me futjen e garës në fazën finale, kanë nisur të ngritën edhe tensionet! Që të dyja ndeshjet e mbrëmjes ishin…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (10)

Tre luanët do të mbesin pa titull

Fotot: FIFA & Squawka

Tre luanët do të mbesin pa titull

24 June, 2018 @22:17

Gjashtë gola, het-trik i Harry Kane, dy gola nga John Stones, një asistim nga Ruben Loftus-Cheek. Megjithëkëtë, ky nuk është…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (9)

Belgjika në formë, Gjermania nën presion

Belgjika në formë, Gjermania nën presion

24 June, 2018 @11:53

Si kampionë

Nëse deri tani një ekip po tregon formë kampioni, atëherë janë Belgjika. Por, nëse më duhet të zgjedh…

↓  Shfaq tekstin  ↓

VËSHTRIM

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

Gjithçka është mahnitëse ose zhgënjyese, mes s’ka

23 June, 2018 @15:35

Argjentina kanë vënë veten në një pozitë ku është e pamundur të garohet. Unë nuk kam asnjë dyshim se 20…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (8)

Dëshira e madhe, solli fitoren

Fotot: FIFA/fb

Dëshira e madhe, solli fitoren

22 June, 2018 @22:52

Duelet e ditës në Kampionatin Botëror, në përmbledhje dhe çka pritet tash e tutje...

NEYMAR JR

Ndeshja më e dobët…

↓  Shfaq tekstin  ↓

ARGJENTINA

Ekipi i Messit

Ekipi i Messit

21 June, 2018 @19:54

Ekipi i ndërtuar rreth Messit, për Messin, vetëm e vetëm që të vjen Kupa e parë e Botës për lojtarin…

↓  Shfaq tekstin  ↓

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

Gaucho da Copa

20 June, 2018 @10:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve. Kësaj radhe në vendin ku futbolli është po…

↓  Shfaq tekstin  ↓

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

19 June, 2018 @22:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen ditore.

DORA E CARLOSIT

VAR-i vazhdon të mahnit! Ani…

↓  Shfaq tekstin  ↓

POLONIA

Të ‘70tat

Të ‘70tat

19 June, 2018 @12:45

Në kualifikimet për Kupën e Botës në vitin 1986, Shqipëria do nxirrte një barazim 2-2 në udhëtim ndaj Polonisë. Wlodzimierz…

↓  Shfaq tekstin  ↓

JAPONIA

Kthimi i samurajëve

Kthimi i samurajëve

19 June, 2018 @12:33

Trajneri boshnjak, Vahid Halilhodzic kishte larguar tri yjet kryesore të Japonisë gjatë kohës së tij në krye të Japonisë. Në…

↓  Shfaq tekstin  ↓