Tabelat dhe Rezultatet

PËRVOJË NË MESFUSHË

Besa angazhon Donart Sheqerollin

11 June, 2024 @12:04

Futbollisti me përvojë, Donart Sheqerolli, që në stinorët e fundit ka qenë pjesë e disa ekipeve në Ligë të Parë,…

Lexo më shumë  →

NGRITEN NGA LIGA E TRETË NË TË DYTËN

Dukagjini dhe Shqiponjat, ekipet që arrijnë në Ligë të Dytë

FFK Liga e Dytë

Dukagjini dhe Shqiponjat, ekipet që arrijnë në Ligë të Dytë

25/05/24 @ 08:19

ELEKTRICISTËT SIGUROJNË NGRITJEN, TASH KËRKOJNË EDHE TITULLIN

KEK-u rikthehet në Ligë të Parë

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

KEK-u rikthehet në Ligë të Parë

14/05/24 @ 08:06

PASQYRA E LIGËS SË DYTË - 6 XHIRO PARA FUNDIT TË STINORIT

3 në luftë direkte për Ligë të Parë, pjesa e poshtme për mbijetesë

FFK Liga e Dytë

3 në luftë direkte për Ligë të Parë, pjesa e poshtme për mbijetesë

26/04/24 @ 20:09

RIVALITET I MADH

Prizreni e Mitrovica me fitore minimale, vazhdojnë ndjekjen e KEK-ut

FFK Liga e Dytë

Prizreni e Mitrovica me fitore minimale, vazhdojnë ndjekjen e KEK-ut

24/03/24 @ 19:12

PREJ SUPERLIGE NË LIGË TË DYTË!

Prizreni prezanton Armend Ruxhin

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/Transfere

Prizreni prezanton Armend Ruxhin

20/01/24 @ 14:30

E NISIN ME FITORE

Vushtrria fiton në Prizren

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

Vushtrria fiton në Prizren

17/01/24 @ 15:50

NDESHJE KONTROLLUESE

Gjilani mposht Prizrenin në miqësore

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga

Gjilani mposht Prizrenin në miqësore

12/01/24 @ 14:05

SUSPENDOHET PËR 1 VJET!

Grushtoi referin, dënohet me 12 muaj moslojë!

FFK Liga e Dytë

Grushtoi referin, dënohet me 12 muaj moslojë!

15/12/23 @ 20:31

MBYLLIN VITIN NË KAMPIONAT, SI LIDERË!

KEK-u lider i vjeshtës në Ligë të Dytë

FFK Liga e Dytë

KEK-u lider i vjeshtës në Ligë të Dytë

05/12/23 @ 10:54

FITORET VAZHDOJNË

FC Prizreni, lider i pastër në Ligën e Dytë

FFK Liga e Dytë

FC Prizreni, lider i pastër në Ligën e Dytë

09/11/23 @ 10:56

FC PRIZRENI MERR LIDERSHIPIN E LIGËS

Adonis Krasniqi vendos derbin, FC Prizreni merr kreun e Ligës së Dytë

FFK Liga e Dytë

Adonis Krasniqi vendos derbin, FC Prizreni merr kreun e Ligës së Dytë

18/10/23 @ 10:38

BARAZOHEN NË KRYE

Prizreni fiton, tre ekipet në krye me pikë të njëjta

FFK Liga e Dytë

Prizreni fiton, tre ekipet në krye me pikë të njëjta

14/10/23 @ 18:48

Prizreni fiton, goldallimi e ndan nga kreu i tabelës

FFK Liga e Dytë

Prizreni fiton, goldallimi e ndan nga kreu i tabelës

22/09/23 @ 21:04

EKIPI QË PO NGRITET VAZHDIMISHT

KF Mitrovica - perfekte në krye të renditjes pas vetëm 4 xhirosh

FFK Liga e Dytë

KF Mitrovica - perfekte në krye të renditjes pas vetëm 4 xhirosh

20/09/23 @ 11:47

REAEGON FEDERATA

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë/Kosova

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

27/07/23 @ 16:00

FEDERATA NJOFTON

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

21/07/23 @ 11:43

FFK LËSHON SQARIM PËR EKIPET E LIGËS SË DYTË

FFK-ja u jep shpresa ekipeve të Ligës së Dytë

FFK Liga e Dytë

FFK-ja u jep shpresa ekipeve të Ligës së Dytë

10/07/23 @ 21:29

EKSKLUZIVE

Guri Hana kalon te Shkëndija

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë/Transfere

Guri Hana kalon te Shkëndija

10/07/23 @ 21:13

NIS NDËRTIMI

Behari nis ndërtimin e tribunave

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

Behari nis ndërtimin e tribunave

06/07/23 @ 11:52

KLUBI ME SYNIME TË QARTA

FC Prizreni synon Ligën e Parë!

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

FC Prizreni synon Ligën e Parë!

01/07/23 @ 10:57

ZHVILLIME

FC Prizreni vazhdon me kapitenin

FFK Liga e Dytë/Transfere

FC Prizreni vazhdon me kapitenin

27/06/23 @ 11:29

VAZHDOJNË PUNIMET

Zhuri shpejt pritet ta ketë stadiumin

FFK Liga e Dytë

Zhuri shpejt pritet ta ketë stadiumin

22/06/23 @ 10:43

XHIROJA E FUNDIT!

KF Shkëndija, kampione e Ligës së Dytë!

FFK Liga e Dytë

KF Shkëndija, kampione e Ligës së Dytë!

29/05/23 @ 00:01

TRIUMFOJNË!

KF Llapi kampion në Superligën U19

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

KF Llapi kampion në Superligën U19

27/05/23 @ 21:57

LIGA U-17 e KOSOVËS

2 Korriku, kampion për të gjashtën herë me radhë

FFK Liga e Dytë

2 Korriku, kampion për të gjashtën herë me radhë

26/05/23 @ 11:32

KF OPOJA NË LIGË TË DYTË!

Alija hero! Opoja kampione arrin Ligën e Dytë

FFK Liga e Dytë

Alija hero! Opoja kampione arrin Ligën e Dytë

22/05/23 @ 18:36

VENDOSET TERMINI I NDESHJES

Barazhi: Opoja-Deçani

FFK Liga e Dytë

Barazhi: Opoja-Deçani

11/05/23 @ 19:02

VENDOSET TERMINI I NDESHJES

Barazhi: Podujeva - Besiana

FFK Liga e Dytë

Barazhi: Podujeva - Besiana

11/05/23 @ 18:49

ÇIFTET PËR PLAYOFF

Dihen kampionët rajonal, tash “lufta” për Ligë të Dytë

FFK Liga e Dytë

Dihen kampionët rajonal, tash “lufta” për Ligë të Dytë

08/05/23 @ 14:55

MBYLLET PROCESI

Ministria licencon FFK-në

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ministria licencon FFK-në

05/05/23 @ 16:14

VITIA - KEK

Nuk zhvillohet ndeshja në Ligë të Dytë!

FFK Liga e Dytë

Nuk zhvillohet ndeshja në Ligë të Dytë!

16/04/23 @ 13:28

ELEKTRICISTËR RUAJNË KREUN, STULLQAKU SHKËLQEN

KEK dominon Australinë, ruan lidershipin

FFK Liga e Dytë

KEK dominon Australinë, ruan lidershipin

08/04/23 @ 16:37

TRIUMF I THELLË I LIDERIT

Rion Rushiti hat-trick, KEK-u i kthehet fitores

FFK Liga e Dytë

Rion Rushiti hat-trick, KEK-u i kthehet fitores

02/04/23 @ 14:01

SALIH KOSUMI VENDIMTAR NË DERBI

Shkëndija arrin fitore të madhe ndaj KEK-ut si mysafir

FFK Liga e Dytë

Shkëndija arrin fitore të madhe ndaj KEK-ut si mysafir

25/03/23 @ 16:25

DREJT SHUARJES!!!

Besa as që po mund të udhëtojë! Humbje me rezultat zyrtar dhe më e keqja?

FFK Liga e Dytë

Besa as që po mund të udhëtojë! Humbje me rezultat zyrtar dhe më e keqja?

09/03/23 @ 19:58

KOMISIONI I GARAVE

Shorti i çerekfinales së Kupës, caktohet data

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Shorti i çerekfinales së Kupës, caktohet data

27/02/23 @ 11:11

FFK NJOFTON:

Liga U21, nis në stinorin 2023/24

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Liga U21, nis në stinorin 2023/24

30/01/23 @ 15:37

TELEGRAM NGA PEJA

KF Besa jep sinjale mbijetese

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

KF Besa jep sinjale mbijetese

16/01/23 @ 20:06

1/8 E FINALES SË KUPËS

7 nga Superliga, 7 nga Liga e Parë dhe 2 nga Liga e Dytë!

FFK Liga e Dytë/Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

7 nga Superliga, 7 nga Liga e Parë dhe 2 nga Liga e Dytë!

25/11/22 @ 02:38

KEK-u LIDER

KEK kryen vjeshtën si lider i Ligës së Dytë

FFK Liga e Dytë

KEK kryen vjeshtën si lider i Ligës së Dytë

23/11/22 @ 11:46