L'EQUIPE TEAM OF THE WEEK

Valon Berisha bashkë me Neymarin në ekipin e javës

26 October, 2020 @16:32

Reims shënoi fitoren e parë të stinorit në Ligue 1 dje duke e mposhtur Montpellier-në si mysafir me rezultat të…

Lexo më shumë  →

REIMS 0-2 PARIS

Icardi i jep fitoren Parisit në duel ndaj reprezentuesve Berisha e Zeneli

Foto: PSG/tw

27 September, 2020 @22:59

Skuadra e dyshes së reprezentacionit të Kosovës, Reims, nuk ka arritur t’i bëj ballë superfuqisë Paris St Germain sonte, duke…

Lexo më shumë  →

DIJON 2-2 MONTPELLIER

Me asistimet e Celinës, Dijon siguron pikën e parë të stinorit

27 September, 2020 @16:55

Pas 4 humbjeve radhazi, Dijon ka marrë pikën e parë të stinorit në Ligue 1, duke barazuar sot ndaj Montpellier-së…

Lexo më shumë  →

PORTIER I RI NE EMIRATES

Arsenal nënshkruan me bashkëlojtarin e Celinës

Foto: Arsenal.com

21 September, 2020 @19:35

Arsenal ka siguruar shërbimet e portierit islandez të Dijonit Runar Alex Runarsson. Klubi ka zyrtarizuar transferimin e tij që…

Lexo më shumë  →

INTERVENIMI NE PORTE

Chelsea merr portierin e Rennesit

Edouard Mendy, pritet te zyrtarizohet si lojtar i ri i Chelseat shume shpejte/ Foto: eurosport

21 September, 2020 @19:28

Pas telasheve të shumta me portierin spanjoll Kepa, Chelsea ka intervenuar në portë duke arritur marrëveshje me portierin e Rennesit.…

Lexo më shumë  →

ANGERS - REIMS

Minuta për Zenelin e Berishën, Reims pëson nga Angers

13 September, 2020 @16:51

Me rezultat 1-0 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes skuadrave Angers dhe Reims në Ligue 1. Skuadra mysafire, ku…

Lexo më shumë  →

DIJON - BREST

Celina 45 minuta në debutim, Dijon mposhtet

TOPSPORTI / A.P

13 September, 2020 @16:50

Në ndeshjen që skuadra e Dijonit e luajti sot ndaj Brestit në Ligue 1, për skuadrën e tij të re…

Lexo më shumë  →

LENS 1-0 PARIS

Pa yje, PSG e nis stinorin me humbje nga ekipi i ardhur prej Ligue2

10 September, 2020 @23:28

Paris St Germain, nënkampion i Evropës dhe kampion i Francës, ka nisur me humbje stinorin e ri në Ligue 1,…

Lexo më shumë  →

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

Lexo më shumë  →

EKIPI I RI I CELINES

Edhe Bersant Celina në Ligue 1

Foto: E. C/ fb

9 September, 2020 @14:52

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në dy përballjet e fundit në kuadër të Ligës së…

Lexo më shumë  →

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

Lexo më shumë  →

REIMS 0-1 LILLE

Zeneli e Berisha s’mjaftuan kundër Lille

FOTO / Reims

30 August, 2020 @15:38

Stade Reims ka pësuar humbjen e parë në Ligue 1. Skuadra e dy yjeve kosovare, Arbër Zeneli e Valon Berisha,…

Lexo më shumë  →

MONACO 2-2 REIMS

Valoni e Arbëri kyqen në pjesë të dytë, Reims humb pikët

Foto: asmonaco/tw

23 August, 2020 @15:02

Dyshja e Kosovës te Reims, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, janë kyqur në lojë në pjesë të dytë të ndeshjes,…

Lexo më shumë  →

PSG

Mbappe mungon në Champions

28 July, 2020 @13:47

Super ylli françez, Kylian Mbappe, ishte lënduar në final të Kupës së Francës në minutën e 26 të ndeshjes, pas…

Lexo më shumë  →

LIGUE 1

Burak Yilmaz në Ligue 1

FOTO / Besiktas

24 July, 2020 @14:17

Njëri ndër sulmuesit më të sukseshëm turk, Burak Yilmaz, sot është përshëndetur me bashkëlojtarët e tij në Besiktas. Ditë më…

Lexo më shumë  →

LIGUE 1

Niko Kovaç në krye të skuadrës françeze

19 July, 2020 @22:51

Trajneri kroat, Niko Kovaç, ka arritur marrëveshje me skuadrën e Monacos. Kontrata e trajnerit 48 vjeçar do të jetë 3+1…

Lexo më shumë  →

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

Lexo më shumë  →

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me…

Lexo më shumë  →

MEDIA TALK

Vjen oferta edhe nga Ligue 1 për Muriqin

Foto: fenerbahce/fb

26 May, 2020 @0:58

Me paraqitjet e këtij stinori te Fenerbahçe, për sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi, ka ardhë edhe një ofertë befasuese, bëjnë…

Lexo më shumë  →

NË GJYQ

Amiens padit Ligue 1 për rënie nga elita

13 May, 2020 @1:00

Klubi i futbollit, Amiens, që me vendim ka rënë nga elita e futbollit francez, Ligue 1, ka nisur padi ndaj…

Lexo më shumë  →

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.…

Lexo më shumë  →

JESE KAMPION

Për 1min lojë në sezon, merr medaljen e kampionit

2 May, 2020 @23:57

Futbollisti spanjoll i Paris St Germainit për vetëm një minutë të luajtur për ekipin e tij në stinorin 2019/20 ka…

Lexo më shumë  →

GARAT EVROPIANE

Për vetëm një pikë, Arbër Zeneli me Reims sigurojnë EuropaLigën

Foto: StadeDeReimsOfficial

30 April, 2020 @18:38

Pasi që stinori në Ligue 1 të Francës mori fund ditë më parë me vendim të qeverisë së atjeshme, sot…

Lexo më shumë  →

VENDIMET E FUNDIT PËR LIGUE 1

PSG shpallet kampion, Lyon humbësi më i madh

30 April, 2020 @18:26

Para pak çastesh edhe zyrtarisht doli vendimi që i jep fund Ligue 1 dhe 2 këtë stinor 2019/20, duke shpallë…

Lexo më shumë  →

THE HORNETS

Arsenali interesohet, Watford e zyrtarizon

29 April, 2020 @23:55

Mediat e përfolnin si një lojtar për të cilin është i interesuar Arsenali dhe po e ndjek. Por sot ai…

Lexo më shumë  →

E FUNDIT

Përfundon stinorin në Ligue 1! Kampion?!

28 April, 2020 @16:28

Para pak çastesh është dhënë njoftimi nga mediat franceze se stinori 2019/20 në Ligue 1 të Francës ka marrë fund.…

Lexo më shumë  →

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

Lexo më shumë  →

FRANCË

Mjeku i Reimsit, ku luan Zeneli, bën vetëvrasje!

5 April, 2020 @22:20

Prestigjiozja sportive franceze L’Equipe para pak minutash ka bërë të ditur se mjeku i ekipit të Reimsit, Bernard Gonzalez, që…

Lexo më shumë  →

COUPE DE LA LIGUE

Finalja e Kupës së Ligës, shtyhet

11 March, 2020 @15:03

Liga profesionale e futbollit në Francë (LFP) ka bërë të ditur se ndeshja ndërmjet Paris St Germainit dhe Lyonit, që…

Lexo më shumë  →

MONACO 1-1 REIMS

Arbër Zeneli i kthehet fushës, Guion i beson minutat e fundit

Foto: St de Reims/official

29 February, 2020 @22:06

Trajneri i Stade de Reims, David Guion, që në ftesën e parë të tij ndaj Arbër Zenelit që iu rikthye…

Lexo më shumë  →

ARBËR ZENELI UDHËTON NË MONACO

Reims zyrtarizon rikthimin e Arbër Zenelit

Foto: St de Reims/fb

28 February, 2020 @21:07

Mesfushori i krahut i Kosovës dhe futbollisti më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli, do t’i rikthehet…

Lexo më shumë  →

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

Lexo më shumë  →

PARIS ST GERMAIN - OLYMPIQUE LYON

Parisi s’lejoi befasi në derbin 6-golësh

9 February, 2020 @23:27

Në Ligue 1 para pak çastesh përfundoi dueli derbi mes liderit Paris St Germain dhe Olympique Lyonit. Parisienët kishin…

Lexo më shumë  →

YLLI I KOSOVËS

Arbër Zeneli para rikthimit

3 February, 2020 @21:39

Lajmi më i mirë i mundshëm për reprezentacionin e Kosovës ka ardhur sot nga një postim i Arbër Zenelit në…

Lexo më shumë  →

FREDERIC VESELI

Mbrojtësi i kombëtares në kampionatin francez

1 February, 2020 @0:22

Para pak çastesh skuadra që garon në Ligue 2 të Francës, Le Mans, ka bërë të ditur se ka angazhuar…

Lexo më shumë  →

LILLE - PSG

Neymar shënon, golin ia kushton Bryantit

26 January, 2020 @22:28

Në ndeshjen që po luhet momentalisht mes Lillet dhe PSG-së (0-2, min 70’), golin e ka gjetur braziliani Neymar, ndërkohë…

Lexo më shumë  →

REIMS

Në pritje të Arbër Zenelit

Foto: St de Reims/fb

13 January, 2020 @16:58

Kryetari i klubit të Reimsit ku luan mesfushori i Kosovës Arbër Zeneli, Jean-Pierre Caillot, është duke pritur me padurim kthimin…

Lexo më shumë  →

COUPE DE LA LIGUE

Icardi hat-trick, Neymar, Mbappe - PSG klinik

Foto: PSG/fb

9 January, 2020 @0:11

Paris St Germain është treguar i pamëshirshëm ndaj St Etiennit sonte në Parc des Princes, duke e mposhtur 6-1. …

Lexo më shumë  →

ST ETIENNE

Përdorimi masiv i piroteknikës, shkak për “mbyllje” stadiumi

17 December, 2019 @2:15

Stadiumi i Saint-Etienne‘it është mbyllur deri në njoftimin e ardhshëm, për shkak të përdorimit masiv të piroteknikës nga tifozët e…

Lexo më shumë  →

OLYMPIQUE MARSEILLE - BREST

Marseille shpëton në fund

Foto: OM/fb

29 November, 2019 @22:51

Pas pjesës së parë pa gola të shënuara në ndeshjen hapëse të xhiros XV të Ligue 1, Marseille i drejtuar…

Lexo më shumë  →