Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DREJT KAMPIONIT TË ITALISË

Trajneri i PSG-së do të nënshkruan me Napolin

Trajneri i PSG-së do të nënshkruan me Napolin


15 June, 2023 @14:20

Futbollisti i Kosovës, Amir Rrahmani, nëse mbetet në Napoli këtë verë, do të ketë punë me ish-trajnerin e yjeve botërore, Leo Messi, Neymar Jr e Kylian Mbappe.

Kjo pasi që La Gazzeta dello Sport ka bërë të ditur se kampioni i Italisë është duke e përgatitur kontratën dyvjeçare me francezin Christophe Galtier.

Napoli me të fituar titullin kampion u nda me trajnerin Luciano Spalletti. Sipas GdS kreu i Napolit është duke përgatitur ofertën 2+1 vjeçare për Galtierin, ndërsa rroga e tij pritet të jetë 4-milionë euro për stinor.◼️


 
Të gjitha lajmet nga Champions League