FIFA RANKING

Shqipëria 3 vende më lartë, Kosova mbetet ku ka qenë

28 November, 2020 @20:01

FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve pas ndeshjeve të zhvilluara në muajin nëntor. Kështu, pas miqësoreve dhe…

Lexo më shumë  →

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Nga festa e golit të djeshëm të fitores/ Foto: FFK

19 November, 2020 @18:22

Ngjashëm, edhe pas çdo serie prej 15 ndeshjeve pa humbje mund të nisë një seri prej 10 ndeshjeve pa fitore.…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Foto: FFK

18 November, 2020 @22:43

Përballja e parë e fituar e Kosovës në Ligën C të Kombeve ndaj Moldavisë, i siguroi dardanëve mbijetesën në këtë…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Foto: FFK

18 November, 2020 @22:39

Pas 10 ndeshjeve radhazi pa fitore, Kosova fitoreve në futboll i është rikthyer në përballjen e luajtur sonte ndaj Moldavisë…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18 November, 2020 @19:28

Muharrem Sahiti ka publikuar përbërjen e fundit për Kosovën për këtë vit. Përbërje kjo që do të luftojë për t’ia…

Lexo më shumë  →

KOSOVA - MOLDAVIA

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”

Foto: Dardanët

18 November, 2020 @12:05

Me fillim nga ora 20:45, sonte Kosova përballet me Moldavinë në kuadër të Ligës C të Kombeve. Kjo do të…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Muharrem Sahiti: Epitetin e favoritit duhet ta dëshmojmë në fushë

Foto: FFK

17 November, 2020 @21:57

Ndihmës-selektori i Kosovës, Muharrem Sahiti, në konferencën e sontme për shtyp të përfaqësueses së Kosovës para ndeshjes vendimtare për mbijetesë…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E FUINDIT

Gati për fitoren e parë në grup

Foto: FFK

17 November, 2020 @20:57

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së fundit për këtë vit kundër…

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21

Humbje nga Turqia, Kosova U21 përfundon e parafundit

17 November, 2020 @19:16

Me humbje është mbyllur aventura e Kosovës U21 në rrugëtim drejt EURO2021. Kosova U21 sonte u mposht 3-0 (Dervisoglu 21’,…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Turqia U21 - Kosova U21

17 November, 2020 @16:44

Janë publikuar formacionet zyrtare të Turqisë U21 dhe Kosovës U21, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2021. TURQIA U21: Egribayat,…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Challandes përsëri pozitiv, mungon ndaj Moldavisë

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2020 @15:14

Pas mungesës në dy ndeshjet e kaluara të këtij muaji ndaj Shqipërisë dhe Sllovenisë, kryetrajneri i Kosovës, Bernard Challandes, do…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Armend Thaqi i shtohet listës së Kosovës

17 November, 2020 @15:08

Për shkak të mungesave të shumta për arsye të ndryshme, përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shtuar në listë një…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES VENDIMTARE

Në qetësi, 10 lojtarë stërvisin, s’ka deklarata

Pamjet nga stërvitja e sontme e lojtarëve të Kosovës/ Fotot: FFK

16 November, 2020 @23:58

Futbollistët e përfaqësues së Kosovës kanë zhvilluar stërvitjet e fundit para ndeshjes jetike ndaj Moldavisë që luhet nesër mbrëma në…

Lexo më shumë  →

PARA NDESHJES SË FUNDIT

Ndeshja e fundit, për përshëndetje të U21

Kosova U21 duke kryer stërvitjen e fundit në Samsun para ndeshjes me Turqinë U21, që luhet më 17 nëntor, me fillim prej orës 17:00 Foto: FFK

16 November, 2020 @23:34

Kosova U21 nesër do të zhvillojë ndeshjen e fundit të ciklit kualifikues për EURO 2021. Shpresat e dardanëve luajnë ndaj…

Lexo më shumë  →

AMIR RRAHMANI

Me këtë lojë, do të vjen fitorja ndaj Moldavisë

Amir Rrahmani në duel ajror me lojtarin e Sllovenisë/ Foto: FFK

16 November, 2020 @0:05

Kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani që ka qenë shtyllë e lojës së ekipit në mbrojtje dhe ka treguar veten edhe…

Lexo më shumë  →

BERNARD BERISHA

Vetëm nëse luftojmë për njëri-tjetrin do t’ia dalim

Bernard Berisha gjatë ndeshjes së sotme/ Foto: FFK

16 November, 2020 @0:04

Njëri ndër lojtarët që vrapoi shumë në përballjen ndaj Sllovenisë dhe asistuesi i golit të vetëm të Kosovës, Bernard Berisha,…

Lexo më shumë  →

ANALIZA PAS NDESHJES

Nuk frymojmë si ekip

Fotot: FFK

15 November, 2020 @23:08

Kemi disa probleme, të cilat duhet t’i sanojmë nëse dëshirojmë që të kemi një progres, i cili ka stagnuar këtë…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Sllovenia - Kosova

11-shja e Kosovës që i doli përballë Sllovenisë/ Foto: FFK

15 November, 2020 @23:04

Kosova ka pësuar për herë të tretë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve dhe për herë të dytë…

Lexo më shumë  →

LIGA C: SLLOVENIA - KOSOVA

Sllovenia përmbys Kosovën falë penalltisë në minutën e fundit

15 November, 2020 @22:46

Sllovenia mbetet lidere e Grupit 3 të Ligës C të Kombeve, pasi që ka arritur të përmbys epërsinë e Kosovës…

Lexo më shumë  →

11-SHET STARTUESE

Kosova pa fitore, del me këtë 11-she ndaj Sllovenisë

Foto: FFK

15 November, 2020 @18:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese për përballjen mes Sllovenisë dhe Kosovës. Selektori slloven Matjaz Kek dhe ndihmësi i Kosovës, Muharrem…

Lexo më shumë  →

NGA STËRVITJA E FUNDIT

Stërvitja e fundit para ndeshjes, me shumë përkushtim e duele

Fotot: FFK

14 November, 2020 @22:34

Futbollistët e Kosovës sonte kanë kryer edhe stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Sllovenisë që do të zhvillohet nesër mbrëma…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Sekretari bëhet përkthyes, Kosova do të provojë fitoren

Foto: FFK Screenshot

14 November, 2020 @18:45

Konferenca për shtyp e Kosovës në Slloveni ka shkuar jo edhe aq mirë. Përkthyesja shqip-anglisht dështoi që në momentin e…

Lexo më shumë  →

NGA FEDERATA

Ekspedita e Kosovës në Slloveni, Celina drejt Kosovës

Foto: FFK

14 November, 2020 @12:22

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ekspedita e skuadrës ka marrë fluturimin për në Slloveni…

Lexo më shumë  →

RAFET PREKAZI PAS NDESHJES

Prekazi për humbjen: Mungoi përvoja!

Foto: FFK

14 November, 2020 @12:09

Selektori i Kosovës U21, Rafet Prekazi, në konferencën për shtyp pas humbjes së Kosovës U21 nga Shqipëria U21 ka thënë…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E FUNDIT NË DURRËS

Vjen Valon Berisha, Kosova nesër merr fluturimin

Foto: FFK

13 November, 2020 @21:40

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e fundit në Durrës në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit…

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21 0-1 SHQIPËRIA U21

Pas seniorëve, edhe shpresat kuqezi fitojnë Kosovën

Festa e shpresave kuqezi pas fitores së sontme. Ata kanë ende gjasa për kualifikim/ Foto: Screenshot

13 November, 2020 @21:27

Vetëm disa ditë pas miqësores së zhvilluar në Elbasan Arena ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës, që përfundoi me fitoren e kuqezinjëve…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

Startuesit: Kosova U21 - Shqipëria U21

Foto: FFK

13 November, 2020 @17:52

Në ora 19:00 në Fadil Vokrri të Prishtinës zhvillohet përballja e parafundit kualifikuese për EURO 2021 të të rinjve. …

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS

Te Kosova U21, i marrin rezultatet për COVID-19

Pamje nga grumbullimi i muajit të kaluar/ Foto: FFK

12 November, 2020 @14:56

Kosova U21, që përgjatë këtij muaji do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit kualifikuese për EURO 2021, ka marrë sot…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E PARË PAS NDESHJES

Përgatitjet për Slloveni vazhdojnë, s’ka të lënduar

Foto: FFK

12 November, 2020 @14:46

Pas ndeshjes së djeshme ndaj Shqipërisë, Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar sot me stërvitje në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen…

Lexo më shumë  →

SLLOVENIA

Kek: Ndaj Kosovës duhet të jemi më agresiv

Foto: NZS

12 November, 2020 @14:39

Në ditën kur Kosova luajti miqësore ndaj Shqipërisë dhe u mposht 2-1, kundërshtari i radhës i saj në Ligë të…

Lexo më shumë  →

VEDAT MURIQI

Në ndeshjet e ardhshme presim fitore

Foto: FFK

11 November, 2020 @23:41

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, thotë se nuk ka qenë me rëndësi rezultati në miqësoren e sotme me Shqipërinë. Ai…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA - KOSOVA

Vëllazërorja i takon Shqipërisë

Foto: Panorama Sport

11 November, 2020 @17:53

Me fitoren e Shqipërisë është mbyllur vëllazërorja e luajtur sonte mes Shqipërisë dhe Kosovës. Një ndeshje që për arsye të…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET STARTUESE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Kosova

11 November, 2020 @14:45

Para pak çastesh selektorët e huaj të Shqipërisë dhe të Kosovës, kanë publikuar formacionet startuese të skuadrave të tyre për…

Lexo më shumë  →

CORONAVIRUS

Bernard Challandes pozitiv në COVID-19

11 November, 2020 @9:52

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka rezultuar pozitiv në COVID-19 pas testimeve të bëra dje, bën të ditur FFK-ja sot.…

Lexo më shumë  →

SPECIALE

Historia e ndeshjeve Kosovë - Shqipëri

11 November, 2020 @8:45

Para përballje së sotme, miqësore sipas rregullave të FIFA-së, që nis në ora 16:00 në Elbasan Arena të Elbasanit, kujtojmë…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E DYTË

Përfundon edhe stërvitja e dytë e dardanëve në Durrës

Fotot: FFK

10 November, 2020 @19:18

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e dytë në Durrës dhe të fundit para ndeshjes miqësore kundër Shqipërisë, që…

Lexo më shumë  →

AMIR RRAHMANI

“Këto ndeshje përgatitje për kualifikime drejt Botërorit”

Amir Rrahmani gjatë konferencës së sotme për shtyp në Durrës/ Foto: FFK

10 November, 2020 @15:33

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Amir Rrahmani, në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur sot në Durrës, ka thënë…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

S’ishte e nevojshme kjo miqësore, Daku për konkurrencë

10 November, 2020 @13:48

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Shqipërisë ka bërë të ditur se nuk ka…

Lexo më shumë  →

STËRVITJA E PARË

Përfundon stërvitja e parë në Durrës

Foto: FFK

9 November, 2020 @21:13

Kombëtarja e Kosovës i ka nisur përgatitjet për tri ndeshjet e këtij muaji. Dardanët, të hënën në mbrëmje, kanë…

Lexo më shumë  →

NIS GRUMBULLIMI

Kosova grumbullohet në Durrës me mungesa të konfirmuara

9 November, 2020 @14:38

Të ftuarit e selektorit Bernard Challandes kanë filluar grumbullimin e paraparë për ndeshjet e nëntorit. Federata e Futbollit…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA ZVICERANE

Benjamin Kololli e Toni Domgjoni në ekipin e javës të Superligës zvicerane

9 November, 2020 @14:04

Futbollistët e Zurichut me origjinë nga Kosova të lindur jashtë vendit, Benjamin Kololli dhe Toni Domgjoni - janë përzgjedhur në…

Lexo më shumë  →