LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

Lexo më shumë  →

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

Lexo më shumë  →

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

Lexo më shumë  →

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

Lexo më shumë  →

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

Lexo më shumë  →

MOMENTI

Selfie më i dhimbshëm!

5 July, 2015 @1:52

Një vogëlush kilian që kishte për detyrë futjen e topave në lojë gjatë finales Kili-Argjentina sot, ka bërë Selfien më…

Lexo më shumë  →

FINALJA LATINOAMERIKANE

Kili kampion!

5 July, 2015 @0:18

Kili ka shkruar historinë. Pas penalltive ata mposhtën Argjentinën dhe për herë të parë në histori fituan trofeun latinoamerikan. 

Lexo më shumë  →

VENDI I TRETË

Peru, i treti

4 July, 2015 @3:08

Peru, i drejtuar nga trajneri argjentinas, Ricardo Gareca, ka shënuar fitore në ndeshjen për vend të tretë të Copa…

Lexo më shumë  →

MEDIA

5 arsye pse Argjentina mund të fitojë titullin

2 July, 2015 @1:36

Argjentina ka arritur në finalen e dytë të madhe brenda një viti kalendarit, pas Botërorit në Brazil 2014. Lionel…

Lexo më shumë  →

MEDIA

5 arsye pse Kili mund të fitojë titullin

2 July, 2015 @1:30

Finalja e madhe e Copa America 2015 që po mbahet në Kili, do të vë përballë organizatorët ndaj Argjentinës.  …

Lexo më shumë  →

MESSI

S’më duhen golat

1 July, 2015 @9:00

Argjentina ka treguar paraqitjen më të mirë që prej fillimit të Copa America në Kili sot në gjysmëfinale, duke…

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA

Tango para finales

1 July, 2015 @5:59

Argjentina ka luajtur Tangon e parë dhe të fundit të saj sot para finales së Copa America 2015.  Gauchosët…

Lexo më shumë  →

LEGJENDA ITALIANE

Maldini për Messin

REUTERS/Arkiv

30 June, 2015 @20:49

Paolo Maldini, legjendë e Milanit dhe njëri ndër mbrojtësit më të mirë që ka parë futbolli, ka thënë se Lionel…

Lexo më shumë  →

KILI

Një hap pranë historisë

Foto: Reuters

30 June, 2015 @8:27

Kili ka arritur që të shkruajë emrin në finale të Copa America 2015 duke e mposhtur Perunë me rezultat 2-1.  …

Lexo më shumë  →

DREJT GJYSMËFINALES

Paraguaji eliminon Brazilin favorit

28 June, 2015 @1:38

Trajneri i ri i Brazilit, Dunga, dështoi të kalojë çerekfinalen në turneun e parë serioz të tij me Kareokët.  Paraguaji…

Lexo më shumë  →

MESSI

Vështirë të shënosh për Argjentinën

ca2015.com

27 June, 2015 @22:08

Lionel Messi, sulmues i Argjentinës, ka bërë të ditur se është shumë vështirë të shënosh gol me reprezentacionin përkundër tentimeve…

Lexo më shumë  →

TRANSFERI

Jackson tregon klubin e ri

REUTERS/Arkiv

27 June, 2015 @22:07

Jackson Martinez, sulmuesi kolumbian i Portos, që përflitej për një kalim të mundshëm te Milani, ka bërë të ditur se…

Lexo më shumë  →

GUAUCHOSËT

Me penallti, në gjysmëfinale

27 June, 2015 @10:03

I gjithë dominimi gjatë 90 minutave i Argjentinës do të mund të shkonte huq, pasi që goli nuk erdhi dhe…

Lexo më shumë  →

VIDEO

Të papublikuarat e Messit, 14 vite më parë

REUTERS/Arkiv

26 June, 2015 @22:07

Barcelona 14 vite më parë ka ditur se në ekip ka një super talent, që sot e njeh krejt bota…

Lexo më shumë  →

VIDEO

Aguero shkruan mesazhe me top!

26 June, 2015 @21:57

Ylli argjentinas i Manchester Cityt, Sergio Aguero, në një reklamë për sponzorin e kombëtares së tij ka bërë diçka të…

Lexo më shumë  →

BETEJA E YJEVE

Koha për shkëlqim, ose në shtëpi

James Rodriguez - Lionel Messi - Radamel Falcao

26 June, 2015 @15:31

Copa America pas mesnate do të fitojë gjysmëfinalistin e fundit. Mirëpo, në këtë ndeshje çerekfinale, disa yje duhet të shkojnë…

Lexo më shumë  →

NË GJYSMËFINALE

Guerrero, hat-trick për gjysmëfinale

Foto: ca2015.com

26 June, 2015 @8:20

Jose Paolo Guerrero me hat-trick ka dërguar Perunë në gjysmëfinale të Copa America, në ndeshjen e zhvilluar sot, duke…

Lexo më shumë  →

KILIANI

Jara suspendohet nga Copa America

25 June, 2015 @20:58

Edinson Cavani u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë pas reagimit ndaj gjestit të pahijshëm të Gonzalo Jaras së…

Lexo më shumë  →

SANTIAGO

Vendasit arrijnë gjysmëfinalen

25 June, 2015 @7:53

Një gol i vetëm i shënuar nga Mauricio Isla, ka bërë që stadiumi në Santiago të futet në delirium, derisa…

Lexo më shumë  →

MARCA

Martinez në Madrid, konfirmohet

Jackson Martinez (Porto, majtas) në duel ajror ndaj Denis Polakov (BATE Borisov)

24 June, 2015 @12:21

Kolumbiani Jackson Martinez është lojtar i ri i Atletico Madridit, ka konfirmuar agjenti i tij, njofton Marca disa minuta më…

Lexo më shumë  →

FALCAO

Më i dobëti

23 June, 2015 @14:24

Radamel Falcao, njeriu që pagohet shtrenjtë nga ekipet në Europë dhe ka rrogë mbi 10 milionë euro për stinor, ka…

Lexo më shumë  →

DA SILVA

Brazili mbetet i rrezikshëm

23 June, 2015 @9:56

Paulo Da Silva, mbrojtësi me përvojë i Paraguajit, ka parashikuar një ndeshje të vështirë për reprezentacionin e tij në çerekfinale…

Lexo më shumë  →

BEST TEAM

11-shja më e mirë e grupeve

REUTERS/Arkiv

23 June, 2015 @9:23

Janë edhe 8 reprezentacione në lojë që kërkojnë titullin e Amerikës së Jugut në futboll. Copa America 2015 ka…

Lexo më shumë  →

OFERTA

Liverpool drejt sulmuesit brazilian

23 June, 2015 @6:16

Liverpool është duke e shikuar me vëmendje lojën e mesfushorit sulmues brazilian Roberto Firmino në Copa America këto ditë.  …

Lexo më shumë  →

FEDERATA

Brazili s’ankohet për Neymarin

REUTERS/Arkiv

22 June, 2015 @10:22

Neymar ka marrë aeroplanin e parë të mundshëm për t’u larguar nga Kili, ku po mbahet Copa America 2015.  …

Lexo më shumë  →

TOP 8

Përballjet çerekfinale

22 June, 2015 @8:22

Me të përfunduar ndeshja Brazil-Venecuela, u bënë të ditura të gjitha ekipet çerekfinaliste të Copa America 2015.  Të mëdhenjtë kalojnë Përfaqësueset…

Lexo më shumë  →

KAREOKA

Thiago Silva në skenë, për çerekfinale

REUTERS/Arkiv

22 June, 2015 @6:24

Problemet e brazilianëve me mungesë të golave dhe me suspendimin e Neymarit, ka bërë që të parashikohet një natë e…

Lexo më shumë  →

GRUPI C

Barazim shpresëdhënës

21 June, 2015 @22:56

Asnjëri nga sulmuesit e shumë vlerësuar të Kolumbisë nuk ka arritur të shënojë, derisa barazuan ndaj Perusë, pa gola 0-0.  …

Lexo më shumë  →

ARGJENTINA

Jobindshëm, por e para

Foto: EFF

21 June, 2015 @9:37

Lionel Messi regjistroi paraqitjen e 100-të me Argjentinën, derisa Gauchosët mposhtën Xhamajkën me rezultat minimal 1-0 për të përfunduar Lexo më shumë  →

BRAZILI

Fund, për Neymarin

REUTERS/Arkiv

20 June, 2015 @10:15

Kapiteni dhe lojtari kryesor i Brazilit, Neymar, ka përfunduar Copa American që sot, pasi që drejtuesit e Konfederatës i dhanë…

Lexo më shumë  →

KILI

Favoriti shkelë

20 June, 2015 @10:09

Kili  ka arritur të shënojë fitore të lehtë për të siguruar vendin e parë në Grupin A dhe për të…

Lexo më shumë  →

BEFASIA

Ekuadori eliminon Meksikën

20 June, 2015 @1:50

Fitore e parë në ndeshjen e fundit. Ekuadori ka arritur të mposht Meksikën 2-1 në ndeshjen e fundit për këto…

Lexo më shumë  →

MESSI

Gjithçka për Argjentinën

19 June, 2015 @18:29

Ylli argjentinas, Lionel Messi, kërkon të fitojë diçka të madhe me Argjentinën më. Messit si duket i ka ardhë në…

Lexo më shumë  →

GRUPI C

Pizzaro vendos, Peru paqartëson grupin

19 June, 2015 @6:06

Ylli pa kontratë i Bayern Munchenit, veterani 36 vjeç, Claudio Pizzaro, me një goditje të tij ka vendosur fatin e…

Lexo më shumë  →

GRUPI C

Kolumbia ia sjell Brazilit humbjen e parë

18 June, 2015 @6:38

Kolumbia ka shënuar fitoren e parë në Copa America ndaj Brazilit sot heret në mëngjes, duke e mposhtur me…

Lexo më shumë  →

GRUPI B

Argjentina fiton derbin

17 June, 2015 @10:08

Një gol me kokë i Sergio Agueros është treguar i mjaftueshëm për Argjentinën, që të shënojë fitore në derbi të…

Lexo më shumë  →