Të gjitha lajmet

NË GJYSMËFINALE

Guerrero, hat-trick për gjysmëfinale

Foto: ca2015.com

Guerrero, hat-trick për gjysmëfinale

26 June, 2015 @8:20

Jose Paolo Guerrero me hat-trick ka dërguar Perunë në gjysmëfinale të Copa America, në ndeshjen e zhvilluar sot, duke e mposhtur Bolivinë 3-1. 

Inkat, shënojnë shpejtë

Guerrero ka shënuar dy herë në pjesë të parë, për t’ia këputur shpresat bolivianëve, derisa Inkat marshuan drejt katërshes më të mirë të Amerikës së Jugut me fitore dhe fund të qetë në ndeshje. 

Përvoja

Sulmuesi 31 vjeçar me përvojë të madhe nga Bundesliga ka shënuar golat e parë të tij në Copa America dhe ka arritur menjëherë të futet në krye të listës. 

SKEMA GJYSMËFINALE

Peru do të ndeshet me Kilin në gjysmëfinale të Copa America

Trofeu

Derisa Kili asnjëherë nuk e ka fituar Copa American dhe po e kërkon për herë të parë në histori të vendit, Peru, këtë trofe për herë të fundit e ka ngritur 4 dekada më parë. 

Perú se impuso 3-1 a Bolivia y enfrentará a… by noticiastvperuana

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga