Të gjitha lajmet

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri argjentinas, Jorge Sampaoli, ka fituar trofuen e parë të Copa America në histori të vendit, pas 99 viteve organizim të kësaj ngjarjeje futbollistike në Amerikën Latine. 

Penalltitë përcaktuan fituesin në fund dhe Kili shpërtheu në festë. 

Kili ka qenë organizator sivjet i edicionit të 44-të të Copa Americas. 

RRUGA DREJT FINALES, GOLASHËNUESIT DHE TË GJITHË FITUESIT

Kili-Argjentina 0-0 (4-1)
Kili-Argjentina 0-0 (4-1)

 

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

MEJORES

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut…

MOMENTI

Selfie më i dhimbshëm!

5 July, 2015 @1:52

Një vogëlush kilian që kishte për detyrë futjen e topave në lojë gjatë finales Kili-Argjentina sot, ka bërë Selfien më…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015