Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

99 vjet pritje


5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri argjentinas, Jorge Sampaoli, ka fituar trofuen e parë të Copa America në histori të vendit, pas 99 viteve organizim të kësaj ngjarjeje futbollistike në Amerikën Latine. 

Penalltitë përcaktuan fituesin në fund dhe Kili shpërtheu në festë. 

Kili ka qenë organizator sivjet i edicionit të 44-të të Copa Americas. 

RRUGA DREJT FINALES, GOLASHËNUESIT DHE TË GJITHË FITUESIT

Kili-Argjentina 0-0 (4-1)
Kili-Argjentina 0-0 (4-1)

 


 
Të gjitha lajmet nga Copa America 2015