Të gjitha lajmet

MEJORES

Më të mirët e turneut

Më të mirët e turneut

5 July, 2015 @2:12

Pas fitores së Kilit ndaj Argjentinës në finale të Copa America, janë publikuar lojtarët më të mirë të turneut sipas pozitave. 

Kështu, portier më i mirë është përzgjedhur Claudio Bravo i Kilit, që mbron ngjyrat e Barcelonës në Spanjë. 

Pastaj, zbulim i turneut është përzgjedhur Jeison Murillo, futbollist i Kolumbisë, që u transferua te Inter këtë afat kalimtar. 

Derisa, golashënuesit më të mirë të turneut janë përzgjedhur Jose Paolo Guerrero i Perusë dhe Eduardo Vargas i Kilit - që shënuan nga katër gola në këtë edicion të Copa America

Ekipi më Fair-Play është përzgjedhur ai i Perusë. 

LIRIA-FERONIKELI

3 gola për 3 pikë nga Feronikeli në Prizren

Festa e Feronikelit pas golit sot/ BOROZANI/ A. P.

12 March, 2017 @15:06

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafire duke e mposhtur Lirinë në Prizren me rezultat 1-3. Mysafirët…

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë…

TOP

Notat e finales

5 July, 2015 @2:24

Arturo Vidal, lojtari më i mirë i ndeshjes…

PARA SHEKULLIT

99 vjet pritje

5 July, 2015 @2:02

Vetëm edhe një vjet i duhej Kilit që të bëhet një shekull pa Copa American. Skuadra e drejtuar nga trajneri…

MOMENTI

Selfie më i dhimbshëm!

5 July, 2015 @1:52

Një vogëlush kilian që kishte për detyrë futjen e topave në lojë gjatë finales Kili-Argjentina sot, ka bërë Selfien më…

Të gjitha lajmet nga Copa America 2015