Të gjitha lajmet

KANDIDATËT PËR TRAJNERIN E VITIT 2015

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

Guardiola, Enrique dhe Sampaoli

30 November, 2015 @14:49

Trajneri i Bayern Munchenit, Josep Guardiola, ai i Barcelonës, Luis Enrique dhe ish trajneri i Kilit, Jorge Sampaoli - janë treshja që do të luftojë për trajnerin e vitit ka bërë të ditur FIFA sot. 

Guardiola ka pasur një vit impresiv me Bayernin në Bundesligë dhe ka arritur lartë në Ligën e Kampionëve, ndërsa forma e tillë po vazhdon edhe këtë stinor. 

Luis Enrique, ka fituar treshen e madhe me Barcelonën - titullin, Kupën dhe Ligën e Kampionëve - që e bën atë favorit për këtë çmim. 

Ndërsa Jorge Sampaoli ka udhëhequr Kilin drejt trofeut të Copa Americas - të parë në histori të vendit - duke pasur parasysh superfuqitë jugamerikane si Argjentina, Brazili e Uruguaji aty. TOP 3 E TRAJNERËVE NGA VITI 2010:

VITI FITUESI I DYTI I TRETI
2010 Jose Mourinho Vincente Del Bosque Josep Guardiola
2011 Josep Guardiola Brendan Rodgers Jose Mourinho
2012 Vincente Del Bosque Jose Mourinho Josep Guardiola
2013 Jupp Heynckes Jurgen Klopp Alex Ferguson
2014 Joachim Löw Carlo Ancelotti Diego Simeone

DHJETOR I ZJARRTË PËR LIVERPOOLIN

Kampionati Botëror i Klubeve, caktohen datat

Foto: FIFA

26 July, 2019 @15:54

Kampionati Botëror i Klubeve këtë vit do të mbahet në Katar, ndërsa sot FIFA ka bërë të ditur edhe datat…

QARABAG 2-0 PARTIZANI

Me eliminimin e Partizanit, s’mbetet asnjë ekip shqiptar në Ligë të Kampionëve

Foto: FKPartizani/fb

18 July, 2019 @10:49

Pas eliminimit të Feronikelit, Shkëndijës në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve, mbrëmë me humbje 2-0 nga Qarabagu,…

FERONIKELI - THE NEW SAINTS

S’ka raund të dytë për ekipet kosovare në Ligë të Kampionëve

Fotot: FFK

16 July, 2019 @22:39

Edhe pas tre sezonesh pjesëmarrje në garat evropiane, kampionët e Kosovës nuk kanë arritur të sigurojnë daljen në raundin e…

SHKËNDIJA - NOMME KALJU

Shkëndija eliminohet nga Liga e Kampionëve

Foto: KFShkendija/fb

16 July, 2019 @19:55

Paraqitje e dobët dhe fitore e merituar e mysafirëve estonez në Shkup, derisa Shkëndija me humbje prej 1-2 në shtëpi…

PËRVOJË NË MESFUSHË

Milos Krkotic kalon te Feronikeli

Foto: feronikelifc.com

16 July, 2019 @11:40

Mesfushori ofanziv që ka qenë pjesë e reprezentacionit të Malit të Zi, Millosh Krkotic, është anëtar i ri i kampionit…

Të gjitha lajmet nga Champions League