Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


Superliga Play Offs 2022-2023

Çerekfinalet

Prishtina
i
Trepça 2
i

06.04.2023 20:00 TRE-BAS 92-88
09.04.2023 20:00 BAS-TRE 79-96

Bashkimi 0
i
Peja
i
Ylli 2
i

05.04.2023 20:00 YLL-VEL 111-86
08.04.2023 20:00 VEL-YLL 80-120

Vëllaznimi 0
i

Gjysmëfinalet

Prishtina 2
i

13.04.2023 PRI-TRE 82-70
16.04.2023 TRE-PRI 77-68
20.04.2023 PRI-TRE 87-71
23.04.2023 TRE-PRI 82-77
30.04.2023 PRI-TRE 74-77

Trepça 3
i
Peja 3
i

12.04.2023 PEJ-YLL 85-82
16.04.2023 YLL-PEJ 76-86
19.04.2023 PEJ-YLL 104-107
22.04.2023 YLL-PEJ 90-100

Ylli 1
i

FINALJA

Trepça 2
i

03.05.2023 TRE-PEJ 94-86
07.05.2023 PEJ-TRE 107-79
11.05.2023 TRE-PEJ 97-90
14.05.2023 PEJ-TRE 87-83
18.05.2023 TRE-PEJ 91-93

Peja 3
i

FITUESI

Peja
i


Koment

✦ Skuadra që shënon 2 fitore në çerekfinale, kalon në gjysmëfinale. Sistemi i ndeshjeve 1-1-1.

✦ Skuadra që fiton 3 ndeshje në gjysmëfinale, kalon në finale. Sistemi i ndeshjeve 1-1-1-1-1.

✦ Skuadra që fiton 3 ndeshje në serinë finale, shpallet kampione. Sistemi i ndeshjeve 1-1-1-1-1.

Play Out:

05.04.2023 20:30 KB Bora- Prizreni 86-123
08.04.2023 20:30 Prizreni - KB Bora 91-81