E FUNDIT / EURO 2020

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

Lexo më shumë  →

DRENICA - LLAPI / FFK Superliga

Super Arbnor Ramadani, Llapi fiton në Skenderaj

Foto: KF Llapi

30 November, 2020 @14:56

Me fitoren e mysafirëve nga Podujeva është mbyllur dueli i sotëm mes Drenicës dhe Llapit në Skenderaj. Dueli i luajtur…

Lexo më shumë  →

BALLKANI - ARBËRIA / FFK Superliga

Baftiu e Daku për fitoren e radhës

30 November, 2020 @14:51

E treta fitore rresht për Ballkanin e Ismet Munishit në Superligë. Skuadra që nuk di për humbje që nga xhiroja…

Lexo më shumë  →

E FUNDIT / FFK Superliga

Gentjan Mezani jep dorëheqje

30 November, 2020 @14:05

Trajneri i deritashëm i Gjilanit, Gentjan Mezani, ka dhënë dorëheqje dje menjëherë pas humbjes në derbi nga Drita. Gjilani…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE / FFK Superliga

Drenica-Llapi, 11-shet startuese

Foto: KFDrenica/fb

30 November, 2020 @12:52

Përballja e fundit e xhiros zhvillohet në Bajram Aliu të Skenderajit, ku Drenica pret Llapin. Derisa Drenica e Bledar…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE / FFK Superliga

Ballkani-Arbëria, 11-shet startuese

Foto: KFBallkani/fb

30 November, 2020 @12:45

Ndeshja e radhës e kësaj xhiroje në Superligë që përfundon sot luhet mes Ballkanit dhe Arbërisë, ndërsa trajnerët përkatës, Ismet…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES / FFK Liga e parë

Sulmi ndaj referëve në Viti, ka të arrestuar

29 November, 2020 @23:01

Incidenti i ndodhur pas ndeshjes Vitia - 2 Korriku, që përfundoi me fitoren e mysafirëve, pa persona të arrestuar për…

Lexo më shumë  →

ULPIANA 4-0 KIKA / FFK Liga e parë

Ulpiana bindshëm ndaj Kikës, bën distancë në krye

Foto: KFUlpiana/fb

29 November, 2020 @18:30

Skuadra e Lipjanit, Ulpiana, me fitoren e thellë të arritur sot ndaj Kikës 4-0 [Selimi 10, Shqiprim Kelmendi 17, 23,…

Lexo më shumë  →

VËLLAZNIMI 1-0 VUSHTRRIA / FFK Liga e parë

Pas 6 humbjesh radhazi, Egzon Gashi kthen Vëllaznimin te fitorja

Foto nga fillimi i ndeshjes se sotme ne Gjakove/ Foto: KFVellaznimi/fb

29 November, 2020 @17:38

Sulmuesi Egzon Gashi i ka dhënë fund vuajtjeve të Vëllaznimit. Ai pos golit vendimtar dhe të fitores, ka shënuar edhe…

Lexo më shumë  →

MALISHEVA - A&N / FFK Liga e parë

A&N përmbys Malishevën, me Visokën radhiten fitoret për prizrenasit

Foto: A&N/fb

29 November, 2020 @17:16

Skuadra debutuese në Ligë të Parë të Kosovës, A&N, ka shënuar fitoren e katërt me radhë sot në Ligë të…

Lexo më shumë  →

TREPÇA 3-2 LIRIA / FFK Liga e parë

Me Baliqin fitoret vazhdojnë, Trepça përmbys Lirinë

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: mitrosport/fb

29 November, 2020 @17:02

Pas fitores ndaj Onixit në xhiron e kaluar, Trepça për herë të parë këtë stinor ka shënuar dy fitore me…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES / FFK Superliga

Karakteri dhe dëshira e zjarrtë, sollën fitoren

29 November, 2020 @16:39

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiji, në deklaratën e tij dhënë pas fitores së madhe dhe dramatike në derbin e Gjilanit,…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES / FFK Superliga

Mezani s’flet pas ndeshjes

29 November, 2020 @16:33

Trajneri i Gjilanit, Gentian Mezani, pas disfatës në minutë të fundit të ndeshjes derbi ndaj Dritës, nuk ka pranuar të…

Lexo më shumë  →

GJILANI 2-3 DRITA / FFK Superliga

Drita përmbys Gjilanin në minutën e fundit, ngjyros qytetin kaltër

Foto: KFDrita/fb

29 November, 2020 @15:29

Derbi i vërtetë, edhe njëherë tregoi epitetin që e ka jo vetëm në qytetin e Gjilanit, por edhe në tërë…

Lexo më shumë  →

FERONIKELI 2-0 TREPÇA'89 / FFK Superliga

Feronikeli del nga zona e rrezikshme me fitore

29 November, 2020 @14:53

Feronikeli ka shënuar fitore në përballje ndaj Trepçës’89 për të dalë nga zona e rrezikshme e tabelës së klasifikimit. …

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE / FFK Superliga

Gjilani-Drita, 11-shet startuese

29 November, 2020 @13:02

Derbi i madh i Gjilanit që nis në ora 13:30 tashmë ka të publikuara 11-shet zyrtare të lojtarëve që do…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE / FFK Superliga

Feronikeli-Trepça’89, 11-shet startuese

29 November, 2020 @12:51

Pas pak fillon dueli i radhës në Superligë që luhet në Rexhep Rexhepi të Drenasit, derisa Feronikeli i Klodian Duros…

Lexo më shumë  →

NË AUSTRI / International

Zëvendësuesi Bekim Balaj për 8 minuta sjell fitoren

Foto: Sturm/fb

29 November, 2020 @0:16

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, ka shënuar mbrëmë golin vendimtar dhe të fitores për skuadrën e tij Sturm Graz.…

Lexo më shumë  →

NË KROACI / International

Sherif Kallaku asiston, Indrit Tuci shënon

Foto: NKLokomotivaZagreb/fb

29 November, 2020 @0:00

Sulmuesi i ri i Shqipërisë, Indrit Tuci, ka shënuar sot gol në barazimin e ekipit të tij Lokomotiva Zagreb ndaj…

Lexo më shumë  →

NË HOLANDË / International

Ibrahim Dresevic asiston në barazimin e Heerenveenit

28 November, 2020 @23:52

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ibrahim Dresevic, ka regjistruar një asistim për ekipin e tij Heerenveen sot në kuadër të…

Lexo më shumë  →

BENEVENTO 1-1 JUVENTUS / Serie A

Pa Ronaldon, Juventusi ndalet nga Beneventoja

Foto: juventus/fb

28 November, 2020 @20:34

Juventusi nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në duel ndaj Beneventos sonte si mysafir, pasi që…

Lexo më shumë  →

GJILANI / FFK Superliga

Golashënuesi Busic kthehet për derbin Drita-Gjilani

28 November, 2020 @20:08

Njëri ndër sulmuesit më të mirë të Gjilanit, që tashmë mungoi mbi 6 muaj për shkak të lëndimit, Tomislav Busic,…

Lexo më shumë  →

FIFA RANKING / Kombëtarja

Shqipëria 3 vende më lartë, Kosova mbetet ku ka qenë

28 November, 2020 @20:01

FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve pas ndeshjeve të zhvilluara në muajin nëntor. Kështu, pas miqësoreve dhe…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES / FFK Superliga

Ramadani: Nuk ishte ndeshje e lehtë

Foto: prishtinafc.com

28 November, 2020 @19:36

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, që tashmë ka regjistruar fitoren e tretë radhazi me ekipin, duke mos pësuar në 5…

Lexo më shumë  →

CITY 1-1 BURNLEY / Premier League

Mahrez me hat-trickun e parë, kthen Cityn te fitoret

Foto: premierleague.com

28 November, 2020 @19:17

Algjeriani Riyad Mahrez ka shënuar hat-trick për të kthyer Manchester Cityn te fitoret pas një paraqitjeje të jashtëzakonshme të skuadrës…

Lexo më shumë  →

BRIGHTON 1-1 LIVERPOOL / Premier League

Liverpool në krye, përkundër barazimit kontravers

Foto: premierleague.com

28 November, 2020 @16:40

Liverpool ka regjistruar barazimin e tretë të stinorit, për të marrë kryesimin e përkohshëm të klasifikimit në Premier Ligë. …

Lexo më shumë  →

MATCH REPORT: BESA 0-2 PRISHTINA / FFK Superliga

E treta me radhë, ngritet Prishtina

Foto: prishtinafc.com

28 November, 2020 @15:57

Prishtina ka hapur xhiron e XV të Superligës me fitore ndaj Besës së fundosur në klasifikim, duke e mposhtur atë…

Lexo më shumë  →

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së / Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

Lexo më shumë  →

SULMUESI I KOSOVËS / Serie A

Vedat Muriqi 2 javë jashtë fushës!

27 November, 2020 @0:00

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, pas lëndimit të pësuar në përballjen e Ligës së Kampionëve ndaj Zenitit, ka pësuar një…

Lexo më shumë  →

TË KUALIFIKUARIT E PARË / Europa League

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Foto: Leicester/fb

26 November, 2020 @23:45

Kanë përfunduar të gjitha duelet e ditës së sotme në Europa Ligë, ndërsa 4 skuadra kanë arritur që të sigurojnë…

Lexo më shumë  →

MEMO VIDEO 1984 / La Liga

Ashpërsitë ndaj Maradonës, që çuan në përleshje të madhe

26 November, 2020 @21:30

Në një përballje të vrazhdë futbollistike të vitit 1984 ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Barcelonës, ku Diego Armando Maradona torturohej nga…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES / FFK Superliga

Devolli: E mposhtëm veten

Foto: KFDrenica/fb

26 November, 2020 @15:47

Trajneri i Drenicës, Bledar Devolli, në deklaratën e tij pas ndeshjes ka qenë vetëkritik, ndërsa ka thënë se ekipi i…

Lexo më shumë  →

PAS NDESHJES / FFK Superliga

Munishi: Objektivi, t’i marrim 3 pikë - u arrit

Foto: KFBallkani/fb

26 November, 2020 @15:45

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, pas ndeshjes së fituar ndaj Drenicës ka treguar se ekipi i tij ka arritur objektivin…

Lexo më shumë  →

DRENICA 1-2 BALLKANI / FFK Superliga

Ballkani pa kalkulime, me gola sa Drita e Prishtina bashkë

Foto: KFDrenica/fb

26 November, 2020 @15:35

Skuadra e Ballkanit ka arritur edhe fitoren e dhjetë të stinorit sot, duke e mposhtur Drenicën si mysafire në Bajram…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE / FFK Superliga

Drenica-Ballkani, 11-shet startuese

26 November, 2020 @12:17

Përballja e fundit e xhiros XIV në Superligë të Kosovës zhvillohet mes Drenicës dhe Ballkanit në Skenderaj. Ekipi i…

Lexo më shumë  →

LEGJENDA / International

Ndërron jetë legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

25 November, 2020 @17:37

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona, ka ndërruar jetë para pak çastesh. Lajmin e bëri të ditur gazeta e…

Lexo më shumë  →

TREPÇA '89 - BESA / FFK Superliga

T89 fiton me golat e Berishës e Darwish

FOTO / Trepça '89

25 November, 2020 @17:23

Skuadra mitrovicase Trepça ‘89, ka mposhtur Besën me rezultat 4-2 [Sedat Berisha 4’,67’, Mohammed Darwish 22’,25’ - Ardit Tahiri 43’,…

Lexo më shumë  →

LLAPI - PRISHTINA / FFK Superliga

Krasniqi e Kryeziu kujdesen për fitoren e Prishtinës

FOTO / Prishtina

25 November, 2020 @16:20

Skuadra e Prishtinës ka mposhtur Llapin me rezultat 0-2 [Endrit Krasniqi 75’, Leutrim Kryeziu 90+1’]. Në pjesën e parë, Llapi…

Lexo më shumë  →

11-SHET / FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

25 November, 2020 @12:52

Publikohen 11-shet startuese të Trepçës ‘89 dhe Besës. TREPÇA ‘89: Prince, Kacar, Okonkwo, Berisha, Ard Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Avdyli,…

Lexo më shumë  →

11-SHET / FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

25 November, 2020 @12:41

Publikohen formacionet zyrtare të Llapit dhe Prishtinës. LLAPI: Hoffman, Idrizi, Prençi, Emini, Maliqi, Shabani, Ar.Ramadani, Zhdrella, Selmani, Veliu, Januzi. PRISHTINA:…

Lexo më shumë  →

DRITA - FERONIKELI / FFK Superliga

Kampioni ndalet nga Nikli, mbetet -2 nga Ballkani

Foto: KF Feronikeli

24 November, 2020 @15:04

Me barazim është mbyllur dueli mes dy kampionëve të fundit të futbollit kosovar, Dritës dhe Feronikelit. Sot në Gjilan, këto…

Lexo më shumë  →