LITUANIA - SHQIPËRIA

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore

14 October, 2020 @19:54

Njëjtë si ndaj Kazakistanit, Shqipëria edhe sonte ka luajtur pa gola. Në ndeshjen e saj të katërt në Grupin 4,…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

Reja kthen Lenjanin! 11-shet zyrtare: Lituania-Shqipëria

Foto: FSHF

14 October, 2020 @16:30

Ermir Lenjani është kthyer në formacionin startues të Shqipërisë. Edy Reja ka publikuar 11-shen zyrtare për përballjen Lituania - Shqipëria,…

Lexo më shumë  →

BASTORET

Kuqezinjtë favorit ndaj Lituanisë

Pamje nga ndeshja e kaluar Shqipëria-Lituania 0-1 / Foto: FSHF

14 October, 2020 @15:10

Shqipëria vazhdon të jetë favorite në ndeshjet e Grupit 4 të Ligës C të Kombeve. Edhe kësaj radhe, përkundër…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Reja: Kemi ardhur të marrim pikë

Foto: FSHF

13 October, 2020 @21:39

Selektori italian i kombëtares shqiptare, Edi Reja, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Lituaninë ka bërë të ditur se…

Lexo më shumë  →

MESFUSHORI I SHQIPËRISË

Migjen Basha i kthehet futbollit evropian

13 October, 2020 @0:54

Ish mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, i ka dhënë fund marrëveshjes me ekipin e tij të deritashëm Melbourne Victory…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS @ KAZAKHSTAN - ALBANIA

Notat e futbollistëve: Kazakistani - Shqipëria

Foto: FSHF

11 October, 2020 @17:18

Shqipëria pas një fitoreje dhe një barazimi në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve ka shijuar edhe barazimin e…

Lexo më shumë  →

LIGA C4: KAZAKISTANI 0-0 SHQIPERIA

Mbrojtje stabile, pa efekt në sulm - barazim zhgënjyes

Fotot: FSHF

11 October, 2020 @17:04

Kuqezinjtë kanë treguar lojë të mirë, më kërkuese në pjesë të dytë, por përkundër rasteve ka munguar finalizimi për të…

Lexo më shumë  →

11-SHET

Formacionet zyrtare: Kazakistani - Shqipëria

11 October, 2020 @13:43

Janë caktuar formacionet zyrtare të Kazakistanit dhe Shqipërisë, në kuadër të Ligës së Kombeve. KAZAKISTANI: Pokatilov; Bystrov, Marochkin, Erlanov, Kerymzhanov,…

Lexo më shumë  →

GJYQTARËT E NDESHJES

Katërshja molldave ndan drejtësinë në Kazakistani-Shqipëria

11 October, 2020 @11:15

Përballja e tretë e Grupit 4 të Ligës C të Kombeve për Shqipërinë, ndaj Kazakistanit si mysafir sot në Astana…

Lexo më shumë  →

PËRSËRI FAVORIT

Shqipëria favorite me kuotë të mirë

Foto: FSHF

11 October, 2020 @10:18

Kuqezinjtë janë përsëri favorit për fitore në ndeshje të Ligës së Kombeve. Shqipëria edhe pse mysafire, për fitore ka…

Lexo më shumë  →

PORTIERI I KOMBETARES

Etriti: Shqipëria është favorite, duhet të bëjmë dallimin

Foto: FSHF

10 October, 2020 @20:01

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, që pritet t’i kthehet golit kuqezi pasi që Thomas Strakosha mungon, në konferencën e…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Reja pret rezultat pozitiv

10 October, 2020 @19:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Edy Reja, në konferencën e sontme për shtyp para ndeshjes Kazakistani - Shqipëria ka thënë se…

Lexo më shumë  →

TE KUQEZINJTE

Anulohet edhe ndeshja ndaj Sllovenisë

Foto: FSHF

6 October, 2020 @22:35

Anulohet miqësorja e ekipit të Shqipërisë U21 me Slloveninë U21, që ishte planifikuar të zhvillohej ditën e enjte datë 8…

Lexo më shumë  →

PANDEMIA PO NDIKON

Ndryshime te ftesat e Rejas, mungojnë disa lojtarë

Foto: FSHF

5 October, 2020 @16:37

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) pas anulimit të ndeshjes miqësore ndaj Armenisë, ka bërë të ditur se do të…

Lexo më shumë  →

MIQËSORE

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri

FOTO / FSHF

5 October, 2020 @11:24

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan. Zyra e shtypit në FSHF…

Lexo më shumë  →

LISTA E SHQIPËRISË

4 risi te Shqipëria, dënohen dasmorët

3 October, 2020 @11:01

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja, ka publikuar ftesat për ndeshjet e tetorit. Për herë të parë me kombëtaren…

Lexo më shumë  →

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2020

Shqipëria s’lëviz nga pozita e saj

Foto: FSHF

17 September, 2020 @15:02

Një fitore dhe një humbje për Shqipërinë në kuadër të përballjeve të Ligës C të Kombeve kanë bërë që ekipi…

Lexo më shumë  →

MBROJTESI TJETER NE SERIE A

Ardian Ismajli: Lamtumirë Hajduk, Spezia erdha

15 September, 2020 @8:32

Mbrojtësi Ardian Ismajli do të jetë shqiptari i radhës që po zbarkon në Serie A të Italisë, në parajsën e…

Lexo më shumë  →

PAS ARMENISE, TASH EDHE ME GJIBRALTARIN

Kuqezinjtë aranzhojnë miqësore në nëntor

Foto: FSHF

14 September, 2020 @12:00

Kombëtarja shqiptare ka arritur të aranzhojë miqësore me ekipin e Gjibraltarit më datë 11 nëntor 2020. Ndeshja do të…

Lexo më shumë  →

TAULANT XHAKA

Basel vazhdon me Xhakën deri më 2024

Foto: fcb.ch

11 September, 2020 @16:21

Kampioni i shumëfishtë e Zvicrës, Basel, ka vazhduar kontratën me mesfushorin e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, deri në verë të…

Lexo më shumë  →

NDERRIM AMBIENTI NE SUPERLIGEN TURKE

Sokol Cikalleshi para zyrtarizimit te ekipi i ri

Foto: FSHF

11 September, 2020 @16:05

Sulmuesi i Shqipërisë që shënoi gol në fitoren e kombëtares në përballje ndaj Bjellorusisë në kuadër të Ligës së Kombeve,…

Lexo më shumë  →

KRAHU I KOMBETARES

Ermir Lenjani kalon te Grasshopper

Foto: gcz.ch

11 September, 2020 @15:38

Futbollisti që deri vonë ftohej rregullisht në kombëtaren shqiptare, Ermir Lenjani, pas një sezoni të suksesshëm te Sioni, sot është…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA U21 3-1 ANDORRA U21

Shpresat nuk zhgënjenjë, përmbysin Andorrën dhe janë afër befasisë

8 September, 2020 @21:04

Shqipëria U21 ka arritur që të shënojë fitoren e dytë me radhë në ndeshjet kualifikuese të shtatorit për EURO2021. …

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS @ ALBANIA - LITHUANIA

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @23:01

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve tre ditë pas fitores së madhe të…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @19:22

Kanë dalë formacionet startuese të skuadrave një orë e gjysëm para ndeshjes Shqipëria-Lituani. Edi Reja ka bërë disa ndërrime…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRI - LITUANI

Shqipëri - Lituani, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

7 September, 2020 @15:41

Me fillim nga ora 20:45, sonte Shqipëria në Tiranë luan ndaj Lituanisë. Ndeshja është e vlefshme për fazën grupore të…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Roshi: Po fituam, gjithçka është në rregull

5 September, 2020 @16:49

Krahu i kombëtares shqiptare, Odise Roshi, në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes ndaj Lituanisë ka thënë se fitorja…

Lexo më shumë  →

NGA KONFERENCA

Balaj: S’kemi kohë të gëzohemi

Foto: FSHF

5 September, 2020 @16:36

Sulmuesi shtatëgjatë i Shqipërisë, Bekim Balaj, në konferencën e sotme për shtyp para ndeshjes ndaj Lituanisë ka thënë se do…

Lexo më shumë  →

BASTORET

Shqipëria favorite ndaj Lituanisë

FOTO / FSHF

5 September, 2020 @14:38

Shqipëria në duelin ndaj Lituanisë në kuadër Ligës së Kombeve, do të jetë favorite e madhe ndaj kundërshtarit. Sipas bastoreve…

Lexo më shumë  →

PLAYER RATINGS @ BELARUS vs ALBANIA

Notat e lojtarëve: Bjellorusi-Shqipëri

Foto: FSHF

4 September, 2020 @23:33

Shqipëria e filloi me fitore kampanjën e dytë të Ligës së Kombeve, duke shënuar fitore në përballjen e parë të…

Lexo më shumë  →

EDHE NJE SHQIPE NE TURQI

Armando Sadiku zyrtarizohet në Superligën turke

4 September, 2020 @22:56

Sulmuesi i Shqipërisë Armando Sadiku që sonte nuk u përdor fare nga Edi Reja në përballje ndaj Bjellorusisë, është zyrtarizuar…

Lexo më shumë  →

BJELLORUSIA 0-2 SHQIPERIA

Shqipëri e sigurtë, Cikalleshi-Bare klinik, kuqezinjtë 3 pikë

Fotot: FSHF

4 September, 2020 @22:33

Shqipëria ka nisur me fitore dhe do të ndajë vendin e parë me Kazakistanin pas ndeshjeve të para të Ligës…

Lexo më shumë  →

AUSTRIA U21 1-5 SHQIPERIA U21

Shpresat shqipe brilante ndaj austriakëve

Foto: FSHF

4 September, 2020 @20:42

Kombëtarja U21 e Shqipërisë ka shkëlqyer në përballjen e sotme ndaj Austrisë U21 duke i demoluar në Keine Sorgen Arena…

Lexo më shumë  →

LITUANIA 0-2 KAZAKISTANI

Kazakët fitojnë ndaj rivalit të radhës së kuqezinjëve

Foto: uefa.com

4 September, 2020 @20:15

Kazakistani ka dalë fitues në përballjen e parë të Ligës C4 të Kombeve duke e mposhtur Lituaninë si mysafir në…

Lexo më shumë  →

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet zyrtare: Bellorusia - Shqipëria

Foto: FSHF

4 September, 2020 @19:37

Shqipëria e Edi Rejas nis misionin e Ligës së Kombeve sonte, ndërsa kundërshtari i parë në Ligën C4 të Kombeve…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA U21

4 ndërrime te U21 nga Bushi

FOTO / FSHF

31 August, 2020 @9:46

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë U21, Alban Bushi, detyrimisht ka bërë 4 ndërrime në listën e të ftuarve për ndeshjet…

Lexo më shumë  →

SHQIPËRIA

Shqipëria publikon të ftuarit për ndeshjet e shtatorit

29 August, 2020 @17:14

Është publikuar lista e Shqipërisë për dy ndeshjet e muajit shtator. Më 4 shtator Shqipëria luan në Minsk si mysafire…

Lexo më shumë  →

OPINION

Faleminderit Mërgim!

Foto: jfv/ Arkiv

24 August, 2020 @23:31

Historitë e refuzimeve për të luajtur me Shqipërinë, kanë qenë cikël i përsëritur gjatë 20 viteve të fundit. Disa…

Lexo më shumë  →

LAMTUMIRA

Mërgim Mavraj tërhiqet nga kombëtarja shqiptare

23 August, 2020 @14:14

Njëri ndër mbrojtësit më të mirë që ka pasur kombëtarja shqiptare në futboll, Mërgim Mavraj, i ka dhënë lamtumirën kuqezinjëve.…

Lexo më shumë  →

ESAT MALA

Talenti prizrenas që synon majat e kombëtares

Foto: FSHF

16 July, 2020 @15:04

Puna dhe sakrifica e bërë për të arritur një objektiv shpërblehet gjithmonë. Ky është rasti i Esat Malës, djaloshit nga…

Lexo më shumë  →

ORA, DATA

Orari i saktë i Shqipërisë në Ligën C të Kombeve 2020/21

26 June, 2020 @21:56

UEFA sot publikoi orarin e saktë të ndeshjeve të Ligës së Kombeve 2020/21 që do të nis në shtator. …

Lexo më shumë  →