BEST OF 2019

Çmimet e futsallit shkojnë për Liburnin

20 December, 2019 @20:17

Në mbrëmjën ku FFK zgjodhi më të mirët e vitit 2019, çmime u ndanë edhe për sportin e futsallit. E…

Lexo më shumë  →

EURO 2022

Hidhet shorti për kualifikmet e EURO 2022 në futsall

7 November, 2019 @23:50

Sot në Nion u hodh shorti për kualifikimet Kampionatit Evropian 2022 në futsall. Përfaqësuesja e Kosovës do të jetë në…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Me humbje nga Sllovenia, Kosova eliminohet

Foto: FFK

28 October, 2019 @13:15

Njëra ndër ndeshjet më të forta dhe më cilësore në rrethin e dytë të kualifikimeve për Botërorin 2020 në futsall,…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Dramën ndaj verimaqedonasve e fiton Kosova

Foto: FFK

25 October, 2019 @22:06

Duket se humbja nga Ukraina futbollistëve të Kombëtares në futsall u kishte dhënë mësim, ngase në ndeshjen e dytë me…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Ukraina tepër e fortë për Kosovën

Fotot: FFK

24 October, 2019 @23:42

Kombëtarja e Kosovës në futsall e hendikepuar me mungesën e Ramadan Alajt, pësoi humbje nga Ukraina, në nisje të rrethit…

Lexo më shumë  →

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

Lexo më shumë  →

FTESAT E CIMILIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

Foto nga arkivi

18 October, 2019 @10:05

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futsall, Ramadan Cimili ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të paraqitet…

Lexo më shumë  →

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

TOPSPORTI / A.P

9 October, 2019 @17:54

Në ndeshjen e parë në kuadër të UEFA Futsal Champions League Main Round, që po zhvillohet në Bjellorusi dhe ku…

Lexo më shumë  →

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

Lexo më shumë  →

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

Lexo më shumë  →

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

Lexo më shumë  →

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

Lexo më shumë  →

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

Lexo më shumë  →

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Lexo më shumë  →

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Kosova U19 mposhtet nga Suedia

Foto: FFK

23 January, 2019 @20:16

Pas fitores ndaj San Marinos në ndeshjen e parë dje, Kosova U19 në futsall u mposht sot nga përfaqësuesja…

Lexo më shumë  →

FUTSALL

Kosova U19 deklason San Marinon në futsall

23 January, 2019 @10:27

Me sukses ka filluar kampanja kualifikuese drejt EURO2019 për Kosovën U19 në futsall. Përfaqësuesja e Kosovës e ka mposhtur me…

Lexo më shumë  →

SHPRESAT E FUTSALLIT

Kosova U19 u nis në San Marino

Kosova U19 Fustal/ Foto: FFK

21 January, 2019 @12:36

Reprezentacioni U19 i Kosovës në futsall për herë të parë në histori do të merr pjesë në kualifikime për Kampionatin…

Lexo më shumë  →

FUTSAL: KUPA E KOSOVËS

Liburni në formë edhe në Kupë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

27 December, 2018 @22:54

Skuadra e vetme e pamposhtur në Superligën e futsallit, Liburni, pa problem e mposhti edhe Drenicën me rezultat 11-3, në…

Lexo më shumë  →

PEJA - LIBURNI

Liburni perfekt, mbyllet vjeshta në futsall

TOPSPORTI/ A. P.

10 December, 2018 @22:25

Skuadra e Liburnit nga Gjakova ka arritur që të shënojë fitore bindëse në Pejë sonte ndaj ekipit Peja futsall, duke…

Lexo më shumë  →

KOSOVA / FUTSALL

Grumbullohet përfaqësuesja e Kosovës në futsall

FOTO/ ffk

29 November, 2018 @18:16

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall do të grumbullohet me 3 deri më 5 dhjetor në Prishtinë, për fazën përgatitore të…

Lexo më shumë  →

PEJA - PRIZRENI

Prizreni e Peja i ndërrojnë pozitat

26 November, 2018 @0:10

Skuadra e futsallit Peja, duke e mposhtur Prizrenin me rezultat 3-2, e kaloi kundërshtarin në renditjen tabelare. Prizreni e mbylli…

Lexo më shumë  →

MALISHEVA - MITROVICA

Malisheva lë pa fitore Mitrovicën

25 November, 2018 @12:22

Skuadra e futsallit Mitrovica, as në xhiron e shtatë të Superligës së Kosovës nuk gjeti fitoren. Malisheva e mposhti kundërshtarin…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - DRENICA

Pas humbjes nga lideri, këndellen ndaj Drenicës

FOTO/ Prishtina futsall

25 November, 2018 @12:09

Klubi i futsallit Prishtina e mposhti Drenicën me rezultat 4-1, në kuadër të xhiros së shtatë në Superligën e futsallit…

Lexo më shumë  →

BESA - JUNIKU

Besa vazhdon ndjekjen e kreut

FOTO/ Besa futsall

25 November, 2018 @11:31

Në ndeshjen hapëse të xhiros së shtatë në Superligën e futsallit të Kosovës, Besa e mposhti Junikun me rezultat 5-2. …

Lexo më shumë  →

JAVA VI

Superliga e futsallit, përmbledhja e xhiros

TOPSPORTI / A.P

19 November, 2018 @15:14

Në fundjavën që e lamë pas janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në futsall. …

Lexo më shumë  →

LIBURNI - PRISHTINA

Liburni i pandalshëm, ngrit epërsinë

16 November, 2018 @22:02

Skuadra e futsallit nga Gjakova, Liburn, ka shënuar fitore të rëndësishme në duelin e parë të xhiros së gjashtë të…

Lexo më shumë  →

JAVA VI

Superliga e futsallit, ndeshjet e fundjavës

TOPSPORTI / A.P

16 November, 2018 @12:15

Në kuadër të Superligës së Kosovës në futsall, këtë fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së gjashtë. Me Feniksin që…

Lexo më shumë  →

PRIZRENI - LIBURNI

Liburni perfekt, mposht Prizrenin

11 November, 2018 @23:39

Liburni ka vazhduar me formën perfekte në Superligë të futsallit, ndërsa sonte ka triumfuar ndaj Prizrenit në Sezai Surroi, lehtë,…

Lexo më shumë  →

LIBURNI - MALISHEVA

Liburni perfekt!

2 November, 2018 @23:16

4 ndeshje, 4 fitore për skuadrën gjakovare Liburni. Viktima e radhës ishte skuadra e Malishevës të cilën e mposhtën me…

Lexo më shumë  →

DRENICA - PEJA

E para e stinorit

FACEBOOK/ FC Peja Futsall

2 November, 2018 @22:25

Skuadra e Pejës në futsall, duke e mposhtur Drenicën me rezultat 3-9, e regjistroi fitoren e parë të stinorit. Elton…

Lexo më shumë  →

JUNIKU - PRIZRENI

Prizreni në maje të tabelës

TOPSPORTI/ Arkiv

2 November, 2018 @22:05

Po vazhdon seria e fitoreve të Prizrenit në futsall. Skuadra më e re e Superligës në futsall, Prizreni, pas humbjes…

Lexo më shumë  →

JUNIKU - LIBURNI

Liburni pa pengesë kalon Junikun

FOTO/ Arkiv

29 October, 2018 @12:54

Skuadra gjakovare e futsallit, Liburni, pa telashe e mposhti Junikun me rezultat 9-1. Dobroshi në këtë ndeshje shënoi hat-trick, derisa…

Lexo më shumë  →

PRIZRENI - MITROVICA

Prizreni deklason Mitrovicën

TOPSPORTI / Arkiv

29 October, 2018 @12:49

Skuadra debutuese në Superligën e futsallit, Prizreni, pas humbjes në xhiron e parë, e regjistroi fitoren e dytë rresht duke…

Lexo më shumë  →

SHOKUESE

Feniksi tërhiqet nga garat!

BOROZANI / ARKIV

25 October, 2018 @14:42

Një lajm shokues vjen nga futsalli i Kosovës! Skuadra kampione në fuqi e Kosovës, Feniksi nga Drenasi, është tërhequr befasisht…

Lexo më shumë  →

LIBURNI - BESA

Edhe Liburni mbyll javën me fitore

FOTO: FC Liburni

22 October, 2018 @11:12

Nënkampioni i Superligës së Futsalli, Liburni, triumfoi ndaj Besës me rezultat 2-1. Ramadan Alaj dhe Ermir Kryeziu ishin shënuesit për…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - FENIKSI

Kampioni nuk gabon në Prishtinë

FOTO: FC Feniks

22 October, 2018 @10:48

Kampioni aktual i Superligës së Futsallit, Feniksi, e mposhti Prishtinën me rezultat 2-5. Golat për Feniksin shënuan nga Petrovic, Dentinho,…

Lexo më shumë  →

DRENICA - PRIZRENI

Vjen fitorja historike e Prizrenit

22 October, 2018 @10:34

Skuadra debutuese në Superligën e futsallit, Prizreni, e regjistroi fitoren historike kundër Drenicës me rezultat 2-5. Alban Hamzaj shkëlqeu në…

Lexo më shumë  →