Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

Foto: FGSM

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën


23 April, 2021 @11:26

Kombëtarja e San Marinos në futboll, përkatësisht Federata e Futbollit të këtij vendi, ka zyrtarizuar miqësoren me Kosovën për datën 1 qershor 2021.

Nga Federata jonë zyrtarizim ende nuk ka, përkundër se mediat kanë botuar njoftimin për miqësoren.

Kjo do të jetë ndeshja e parë mes Kosovës dhe San Marinos në historinë e këtyre Federatave, ndërsa në prezantimin për Kosovën faqja zyrtare e Federatës së mysafirëve të 1 qershorit ka bërë të ditur se ndeshja do të transmetohet falas nga televizioni kombëtar i tyre, SanMarino RTV.

“Ndeshja do të luhet në Prishtinë në stadiumin Fadil Vokrri, ndërsa ky do të jetë takimi i parë me kombëtaren e Kosovës, që është një ekip në ngritje në futbollin evropian,” ka shkruar ndër të tjera në njoftim Federata e San Marinos.

Për Kosovën kjo do të jetë miqësorja e dytë e vitit 2021, pas asaj në mars të zhvilluar ndaj Lituanisë, ku të përzgjedhurit e Bernard Challandesit fituan.


BARCELONA 5-2 GETAFE

2 gola e 1 asist për Messin në fitore

La Liga

2 gola e 1 asist për Messin në fitore

23/04/21 @ 00:01

PREMIER LEAGUE

Ish-kampioni fiton pas 2 humbjeve rresht

Premier League

Ish-kampioni fiton pas 2 humbjeve rresht

22/04/21 @ 23:33

NAPOLI 5-2 LAZIO

Hysaj asiston, Napoli mposht rivalin direkt

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Hysaj asiston, Napoli mposht rivalin direkt

22/04/21 @ 22:58

VIDEO

Kryeziu i pafat, shënon në portë të gabuar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kryeziu i pafat, shënon në portë të gabuar

22/04/21 @ 22:54

SHQIP në BOTË

Hadërgjonaj 90-min, kampioni i kthehet fitoreve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj 90-min, kampioni i kthehet fitoreve

22/04/21 @ 21:38

MEDIA

Laporta: Superliga është nevojë! Duhet të bëhet patjetër

La Liga

Laporta: Superliga është nevojë! Duhet të bëhet patjetër

22/04/21 @ 21:34

ROMA - ATALANTA

Mbrojtësi i Shqipërisë 90min, Atalanta lëshon rast ideal

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Mbrojtësi i Shqipërisë 90min, Atalanta lëshon rast ideal

22/04/21 @ 21:19

KTHEJNE KRYESIMIN

Atletico Madrid me 11-she të njëjtë, në krye

La Liga

Atletico Madrid me 11-she të njëjtë, në krye

22/04/21 @ 21:16

SHQIP në BOTË

Hysaj startues, Rrahmani e Muriqi në bankë

Serie A

Hysaj startues, Rrahmani e Muriqi në bankë

22/04/21 @ 20:09

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

FFK Superliga/International

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

21/06/21 @ 23:47

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

BALLKANI

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

FFK Superliga

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

20/06/21 @ 16:43

MALISHEVA

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

FFK Superliga

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

19/06/21 @ 19:00

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga