Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NAPOLI 5-2 LAZIO

Hysaj asiston, Napoli mposht rivalin direkt

Foto: SSCNapoli/fb

Hysaj asiston, Napoli mposht rivalin direkt


22 April, 2021 @22:58

Kapiteni i kombëtare shqiptare Elseid Hysaj ka luajtur 90-minuta sonte për ekipin e tij Napoli, në fitoren që e shënoi ndaj Lazios 5-2 [Insigne pen 7, 53 (N), Politano 12 (N), Mertens 65 (N), Immobile 70 (L), Milinkovic-Savic 74 (L), Osimhen 80 (N)].

Hysaj ka asistuar në ndeshjen ku u shënuan gola të bukura, derisa krahu i djathtë i kombëtares dha asist për Lorenzo Insignen.

Te ekipi fitues nga minuta e 71 e ndeshjes u inkuadra edhe mbrojtësi i kombëtares së Kosovës Amir Rrahmani, që zëvendësoi grekun Kostas Manolas, ndërsa te Lazio në 7 minutat e fundit në vend të Ciro Immobiles u fut Vedat Muriqi. Thomas Strakosha qëndroi në bankën rezervë të Lazios përgjatë gjithë ndeshjes, pasi që tashmë Pepe Reina duket i pazëvendësueshëm në pozitën e tij.

Ndeshja ka qenë përballje direkte e skudarave që po luftojnë për pozitën e pestë të Serie A-së dhe me këtë fitore ekipi i Napolit ka bërë distancë 5-pikëshe ndaj Lazios, por edhe i është afruar mundësisë për të qenë pjesë e Ligës së Kampionëve, pasi që ka vetëm 2 pikë më pak se Juventusi e Atalanta, që janë i katërti dhe e treta në renditjen tabelare.


SHQIP në BOTË

Hadërgjonaj 90-min, kampioni i kthehet fitoreve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj 90-min, kampioni i kthehet fitoreve

22/04/21 @ 21:38

MEDIA

Laporta: Superliga është nevojë! Duhet të bëhet patjetër

La Liga

Laporta: Superliga është nevojë! Duhet të bëhet patjetër

22/04/21 @ 21:34

ROMA - ATALANTA

Mbrojtësi i Shqipërisë 90min, Atalanta lëshon rast ideal

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Mbrojtësi i Shqipërisë 90min, Atalanta lëshon rast ideal

22/04/21 @ 21:19

KTHEJNE KRYESIMIN

Atletico Madrid me 11-she të njëjtë, në krye

La Liga

Atletico Madrid me 11-she të njëjtë, në krye

22/04/21 @ 21:16

SHQIP në BOTË

Hysaj startues, Rrahmani e Muriqi në bankë

Serie A

Hysaj startues, Rrahmani e Muriqi në bankë

22/04/21 @ 20:09

ROMA - ATALANTA

Djimsiti startues ndaj Romës, Kumbulla i lënduar

Serie A

Djimsiti startues ndaj Romës, Kumbulla i lënduar

22/04/21 @ 17:48

BUFFON

Përfundimi i një epoke

Serie A

Përfundimi i një epoke

11/05/21 @ 16:44

MILAN

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

Serie A

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

11/05/21 @ 12:15

TOMORI

Milani i gatshëm ta blejë Tomorin

Serie A

Milani i gatshëm ta blejë Tomorin

10/05/21 @ 18:42

SKRINIAR

Skriniar dëshiron të qëndrojë tek Interi për një qëllim

Serie A

Skriniar dëshiron të qëndrojë tek Interi për një qëllim

10/05/21 @ 18:30

MEDIA TALKS

Fiorentina në bisedime me Gattuson

Serie A

Fiorentina në bisedime me Gattuson

10/05/21 @ 18:19

PAS MË SE 2 DEKADASH

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

10/05/21 @ 17:01

JUVENTUS 0-3 MILAN

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

Serie A

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

09/05/21 @ 22:58

VIDEO

Vojvoda ‘mban në mend’ rrugën e golit, shënon përsëri

Serie A

Vojvoda ‘mban në mend’ rrugën e golit, shënon përsëri

09/05/21 @ 19:23

PARMA 2-5 ATALANTA

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

Serie A

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

09/05/21 @ 16:53

SHQIP në BOTË

15 minuta për Muriqin, Lazio pëson nga Fiorentina

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

15 minuta për Muriqin, Lazio pëson nga Fiorentina

08/05/21 @ 23:47


 
Të gjitha lajmet nga Serie A