Tabelat dhe Rezultatet

Stinori


GRUPI A


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- +/- PIK
Suhareka 27 17 3 7 50 23 27 54
KF Dinamo 27 16 4 7 44 26 18 52
Trepça ‘89 27 14 7 6 37 18 19 49
Vëllaznimi 27 10 7 10 32 27 5 40
Drenica 27 9 10 8 31 29 2 37
Rahoveci 27 7 11 9 28 36 -8 32
Trepça 27 8 7 12 35 44 -9 31
KF Rilindja 1974 27 5 10 12 31 44 -13 25
Istogu 27 5 9 13 21 46 -25 24
Phoenix 27 5 8 14 15 31 -16 23

GRUPI B


# EKIPI LOJ FIT BAR HUM GOL+ GOL- +/- PIK
Ferizaj 27 20 3 4 57 22 35 63
KF Prishtina e Re 27 18 6 3 49 20 29 60
KF Vjosa 27 19 1 7 49 29 20 58
Ulpiana 26 12 1 13 38 49 -11 37
Vushtrria 27 10 6 11 34 30 4 36
Ramiz Sadiku 27 9 8 10 38 33 5 35
2 Korriku 27 7 8 12 32 39 -7 29
Flamurtari 27 8 5 14 31 50 -19 29
Kika 27 6 1 20 28 53 -25 19
Vllaznia 26 3 5 18 15 46 -31 14
Superliga
Play-Off / Barazh
Rënie në Ligë të Dytë


Koment

Vërejtje: Ulpiana e Vllaznia në Ligën e Parë - Grupi B, kanë një ndeshje më pak të regjistruar, pasi që ndeshja e xhiros XXI është anuluar, nga KD i FFK-së, për shkak të kurdisjes. Ato janë përjashtuar nga Liga e Parë që prej xhiros XXI dhe në vazhdim të gjitha duelet e tyre deri në fund të stinorit do të regjistrohen me rezultat zyrtar për kundërshtarin, 3-0.