Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZREN

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë


30 July, 2023 @12:12

Sulmuesi i ri i Lirisë, Petrus Junior John, ka debutuar dje me dy gola në miqësoren e parë të paralajmëruar të klubit bardhezi nga Prizreni. Namibiani 23-vjeç ka dhënë dy gola për ekipin e tij të ri në fitoren që ekipi i Nedim Yigit e shënoi ndaj Flamurtarit të Prishtinës, 5-1.

Ndeshja u luajt në Përparim Thaçi, ndërsa pos të përmendurit, në debutim ka shënuar edhe Mërgim Bajrami, ndërsa golat tjera për ekipin i dhanë Edmond Likaj dhe këmbëshpejti i njohur tashmë, Prins Tjiueza.

Kjo ndeshje gjithashtu ka qenë e para e hapur, ku trajneri i ri turk i Lirisë, Yigit, ka parë ekipin e tij në aksion. Liria i është kthyer Superligës pas 4 viteve të kaluara në Ligë të Parë dhe shpreson të mbijetojë suksesshëm aty.◼️


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga