Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AS MOZAMBIKUN

Simitçiu qorton lojtarët pas humbjes befasuese nga Mozambiku

Foto: FFK

Simitçiu qorton lojtarët pas humbjes befasuese nga Mozambiku


Teksti: FFK

27 July, 2021 @15:53

Kombëtarja e Mozambikut e ka befasuar Kombëtaren e Kosovës në futsall, duke e mundur me rezultat 2:1, në ndeshjen e fundit të Grupi A në kuadër të turneut kontinental të futsallit që po mbahet në Tajlandë.

Pas humbjes nga Uzbekistani dhe barazimit me Tajlandën, Dardanët vlerësoheshin favoritë për fitore përballë Mozambikut, e cila në dy ndeshjet e para kishte pësuar humbje, mirëpo në fushën e lojës ndodhi e kundërta.

Paraqitja e zbehtë e lojtarëve të Kosovës i dha mundësi Mozambikut që ta mbyll pjesën e parë me dy gola epërsi. Fillimisht shifrat i zhbllokoi Idelson Francisco në minutën e 4-t, derisa epërsinë në 2:0 e shtoi Mario Jona në sekondat e fundit të 20 minutave të parë.

Disavantazhi i papritur i dy golave bëri që nervozizmi tek Dardanët të rritej edhe më shumë në pjesën e dytë dhe si rrjedhojë nuk u arrit që të bëhej përmbysja e rezultatit, përveç se ngushtimit të disavantazhit me golin e Jeton Rukovcit në sekondat e fundit të ndeshjes.

Paraqitja e sotme e ka lënë tejet të zhgënjyer edhe përzgjedhësin Arben Simitçiu, i cili vlerësoi se lojtarët e tij në këtë takim e nënçmuan kundërshtarin.

“Jam shumë i zhgënjyer me rezultatin e sotëm sepse Mozambiku nuk është kundërshtar i cili mundet në rrethana normale të na mundë. Sot nuk kemi qenë neve vetvetja sepse kemi hyrë në lojë të shpërqendruar dhe me nënçmim të kualitetit të kundërshtarit. Përkundër të gjitha udhëzimeve që ua dhashë lojtarëve para lojës pikërisht për të pasur kujdes ne nuk e nisem lojën si duhej dhe ashtu na shkojë deri në fund! Sidoqoftë, kjo ndeshje më shërbeu shumë si një test perfekt për ekipin që ta shoh paraqitjen e tyre në 3 lojë brenda 3 ditëve si dhe në kushte ekstreme fizike. Ashtu siç i lavdërova djemtë për paraqitjen e shkëlqyeshme në dy ndeshjet e para kundër dy kundërshtarëve shumë më të fortë, sot do t’i qortojë për paraqitje të dobët. Nuk dua fare të justifikohem për këtë rezultat as për lojtarët e lënduar dhe ata me kartonë që nuk kishin të drejtë loje. Thjesht, sot duhej të kishim fituar”, ka thënë përzgjedhësi Simitçiu.


FSHF

FSHF kërkon nga MSH: Të gjithë të vakcinuarit në stadium

FSHF Kategoria Superiore

FSHF kërkon nga MSH: Të gjithë të vakcinuarit në stadium

26/07/21 @ 19:15

FUTSALL

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

Futsall Superliga

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

26/07/21 @ 18:01

SUPERLIGA TURKE

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

International

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

26/07/21 @ 17:48

PREMIER LEAGUE

Lajm i mirë për Liverpoolin, Van Dijk pranë rikthimit

Premier League

Lajm i mirë për Liverpoolin, Van Dijk pranë rikthimit

26/07/21 @ 14:39

SHQIP në BOTË

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

26/07/21 @ 13:37

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

DUKAGJINI

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

FFK Superliga

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

26/07/21 @ 11:25

BALLKANI

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

FFK Superliga

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

26/07/21 @ 00:47

FUTSALL

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

Futsall Superliga

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

26/07/21 @ 18:01

FUTSALL

Humbëm nga gabimet tona

Futsall Superliga

Humbëm nga gabimet tona

26/07/21 @ 00:13

FUTSALL

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

Futsall Superliga

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

29/05/21 @ 14:49

STINORI I RI

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

FFK Superliga/Futsall Superliga

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

25/05/21 @ 17:42

FUTSALL

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Futsall Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

17/05/21 @ 19:15

FUTSALL

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

Futsall Superliga

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

17/05/21 @ 17:44

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga