Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUTSALL

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim

FOTO / FFK

Pas humbjes, Kosova regjistron barazim


26 July, 2021 @18:01

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka barazuar në ndeshjen e dytë në kuadër të turneut kontinental që po mbahet në Tajlandë. E këtë barazim Dardanët e futsallit e arritën pikërisht në duel me nikoqirët e këtij turneu, me rezultat 6:6, ndeshje e cila u përshkua me rivalitet të madh dhe me kthesa në rezultat.

Kosova e nisi mirë ndeshjen dhe kaloi në epërsi me golin e Meriton Salihut, në minutën e 4-t. Por, më pas tajlandezët arritën të shënojnë dy herë nëpërmjet Supawut Thuenklang (15’) dhe Muhammad Usman Musa (17’). Dardanët reaguan dhe arritën të barazojnë shifrat me golin e Ylli Mazrekut (20’). I njëjti lojtar shënoi për epërsinë e Kosovës 3:2 në minutën e 23-të, derisa Jeton Rukovci i çoi shifrat në 4:2 në minutën e 31-të.

Pas kësaj epërsie prej dy golash sikur ra përqendrimi i lojtarëve tanë, gjë të cilën e shfrytëzuan tajlandezët dhe arritën që ta përmbysin rezultatin me golat e Peerapat Kaewwilai (32’), Supawut Thuenklang (36’), Phonmongkol Srisubsaeng (36’) dhe Jirawat Teach Wichian (38’).

Në dy minutat e mbetura Dardanët u angazhuan maksimalisht për të rikthyer epërsinë dhe për ta shijuar fitoren, por nuk arritën më shumë se sa ta barazojnë rezultatin me golin e Mërgim Dervishajt.

Ndeshjen e fundit në kuadër të Grupit A, Kosova e zhvillon nesër kundër Mozambikut, ekip i cili në dy ndeshjet e para ka pësuar humbje. Pas ndeshjes për faqen zyrtare të FFK-së ka folur kapiteni Jeton Rukovci, i cili deklaroi:

Kemi bërë një ndeshje shumë të mirë ndaj një kundërshtari i cili renditet si i 17-ti në renditjen botërore të futsallit dhe njëri ndër dy favoritët për fitimin e këtij turneu. E kishim përgaditur ndeshjen shumë mirë taktikisht. Angazhimi ka qenë në maksimum nga secili lojtar. Edhe pse ishim në avantazh në fund u desh të kënaqemi vetem me barazim. Nesër do të luajmë kundër Mozambikut dhe në rast të fitores do të kemi një mundësi të mirë për play-off”.


SUPERLIGA TURKE

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

International

Galatasarayi zyrtarizon edhe një përforcim

26/07/21 @ 17:48

PREMIER LEAGUE

Lajm i mirë për Liverpoolin, Van Dijk pranë rikthimit

Premier League

Lajm i mirë për Liverpoolin, Van Dijk pranë rikthimit

26/07/21 @ 14:39

SHQIP në BOTË

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mërgim Berisha në shënjestër të Fenerbahçes

26/07/21 @ 13:37

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

DUKAGJINI

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

FFK Superliga

Zyrtare: Ahmed Januzi kalon te Dukagjini

26/07/21 @ 11:25

BALLKANI

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

FFK Superliga

Ballkani luan miqësore me skuadrën nga Superliga Turke

26/07/21 @ 00:47

FUTSALL

Humbëm nga gabimet tona

Futsall Superliga

Humbëm nga gabimet tona

26/07/21 @ 00:13

BUNDESLIGA 2

Paqarada në 11-shen e javës

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada në 11-shen e javës

25/07/21 @ 23:36

FUTSALL

Humbëm nga gabimet tona

Futsall Superliga

Humbëm nga gabimet tona

26/07/21 @ 00:13

FUTSALL

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

Futsall Superliga

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

29/05/21 @ 14:49

STINORI I RI

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

FFK Superliga/Futsall Superliga

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

25/05/21 @ 17:42

FUTSALL

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Futsall Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

17/05/21 @ 19:15

FUTSALL

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

Futsall Superliga

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

17/05/21 @ 17:44

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga