Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA FUTSAL

S’arrijnë finalen, për vend të tretë ndaj Turqisë

Foto: FFK

S’arrijnë finalen, për vend të tretë ndaj Turqisë


Teksti: FFK

15 April, 2023 @0:13

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në ndeshjen gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar “April Cup” që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Dardanët e futsallit janë mundur nga Sllovenia, me rezultat të thellë 6:1.

Në ndeshjen tjetër gjysmëfinale, Mali i Zi e mundi Turqinë, 6:5 pas penalltive.

Kësisoj, të shtunën në orën 16:00, Kosova do të luajë përballë Turqisë, në ndeshjen për vendin e tretë.


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga