Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURNE

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi


11 April, 2021 @10:28

Skuadra e futbollit në kategorinë e veteranëve deri 50-vjet, Kabashi nga Prizreni ka arritur të fitojë turneun e mbajtur këto ditë në Turqi, duke dalë në vendin e parë dhe duke fituar trofeun e garës, Ataturk Bahar Turnuvasi.

Në finale Kabashi mposhti Turkiyemspor përmes penalltive, pasi që ndeshja në kohë të rregullt përfundoi me barazim, kurse lojtar më i mirë i turneut dhe njëkohësisht edhe golashënuesi më i mirë u zgjodh Ismail Berisha.

Para kësaj, triumfin në gjysmëfinale të garës ekipit të Kabashit ia siguroi Arlind Kaçaniku me gol nga gjuajtja e lirë, për të mposhtur skuadrën Firtina, 1-0. E nga grupet ata dolën më të mirë se ekipet Mardin, Erciyes e Trabzon.


VIDEO

Berisha shënon golin e shtatë në kampionat

International/Sportistë shqiptarë në botë

Berisha shënon golin e shtatë në kampionat

11/04/21 @ 13:26

DRENICA - PRISHTINA

Ndjekja e kreut vazhdon

FFK Superliga

Ndjekja e kreut vazhdon

11/04/21 @ 10:00

LLAPI - DRITA

Drita kërkon rikthimin e kreut ndaj Llapit

FFK Superliga

Drita kërkon rikthimin e kreut ndaj Llapit

11/04/21 @ 09:55

PLAYER RATINGS

Notat e ndeshjes: Real Madrid - Barcelona

La Liga

Notat e ndeshjes: Real Madrid - Barcelona

10/04/21 @ 23:44

REAL MADRID - BARCELONA

Real Madrid fiton El Clasicon, bëhet lider

La Liga

Real Madrid fiton El Clasicon, bëhet lider

10/04/21 @ 22:57

SUPERLIGA TURKE

Ndeshja e tretë pa fitore për Galatasarayin

International

Ndeshja e tretë pa fitore për Galatasarayin

10/04/21 @ 22:39

VIDEO

Mingueza i jep shpresë Barcelonës

La Liga

Mingueza i jep shpresë Barcelonës

10/04/21 @ 22:21

VIDEO

Real fantastik, thellon epërsinë

La Liga

Real fantastik, thellon epërsinë

10/04/21 @ 21:39

FUTSALL

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

Futsall Superliga

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

29/05/21 @ 14:49

STINORI I RI

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

FFK Superliga/Futsall Superliga

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

25/05/21 @ 17:42

FUTSALL

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Futsall Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

17/05/21 @ 19:15

FUTSALL

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

Futsall Superliga

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

17/05/21 @ 17:44

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

FUTSALL

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

Futsall Superliga

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

14/04/21 @ 21:54


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga