Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021


28 April, 2021 @14:54

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se kur do të hapet dhe mbyllet afati kalimtar për futbollistët përgjatë verës 2021.

Të gjitha skuadrat do të mund të marrin/transferojnë futbollistë përgjatë afatit kalimtar që hapet më 1 korrik 2021 dhe mbyllet më 15 gusht 2021.

Pra, do të jenë në dispozicion të ekipeve nga të gjitha kategoritë e futbollit kosovar rreth 45 ditë për të bërë përforcimet dhe lirimet e nevojshme për edicionin e ri garues 2021/22.

“Afati kalimtar për futbollistë fillon më 1 korrik dhe do të zgjasë deri më 15 gusht 2021,” ka bërë të ditur FFK-ja në njoftimin e lëshuar dje.


RIVALET E KOSOVES

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

Përfaqësuesja/International

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

28/04/21 @ 14:26

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Trepça ‘89

28/04/21 @ 14:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

28/04/21 @ 14:15

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Drita

28/04/21 @ 14:13

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

28/04/21 @ 14:12

PRISHTINA - TREPÇA'89

Oto John rikthehet, Prishtina kërkon fitore ndaj Trepçës’89

FFK Superliga

Oto John rikthehet, Prishtina kërkon fitore ndaj Trepçës’89

28/04/21 @ 09:54

BALLKANI - LLAPI

Lideri nis seritë finale për titull

FFK Superliga

Lideri nis seritë finale për titull

28/04/21 @ 09:31

GJILANI - DRENICA

Drenica kërkon fitoren e parë ndaj Gjilanit

FFK Superliga

Drenica kërkon fitoren e parë ndaj Gjilanit

28/04/21 @ 09:26

BESA - DRITA

Drita kërkon rikthimin në krye të tabelës

FFK Superliga

Drita kërkon rikthimin në krye të tabelës

28/04/21 @ 09:21

AFËR ZGJEDHJEVE

Bekim Shotani shpallë kandidaturën për kryetar të FFK-së?

FFK Superliga

Bekim Shotani shpallë kandidaturën për kryetar të FFK-së?

28/04/21 @ 08:52

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga