Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor


26 April, 2021 @16:25

Më i madhi i futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, në përvjetorin e tretë të vdekjes së tij do të ketë të përuruar shtatoren e tij.

Kështu ka bërë të ditur Ministri i Sportit në Kosovë, Hajrulla Çeku, që ndër të tjera ka treguar se parku rreth shtatores së Vokrrit nuk do të mund të bëhet për shkak të mos plotësimit të kritereve të UEFA-së.

Fadil Vokrri përveç karrierës së tij futbollistike është treguar edhe kryetar legjendar i Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili me mundin e tij të madh ka bërë që UEFA e pastaj edhe FIFA të pranojnë Kosovën si anëtare të plotë dhe të barabartë të saja — fryt të cilin tash ia shohin të gjithë që mirren me futboll.

Vokrri kishte ndërruar jetë papritmas më 9 qershor të vitit 2018, pas një sulmi në zemër, në moshën 57-vjeçare.


LA LIGA

Eric García afër kalimit te Barcelona

La Liga/Transfere

Eric García afër kalimit te Barcelona

26/04/21 @ 14:10

LA LIGA

Ndeshjet jashtë shtëpisë, makth për Atleticon

La Liga

Ndeshjet jashtë shtëpisë, makth për Atleticon

26/04/21 @ 14:04

SHQIP në BOTË

Goli i Hadërgjonajt nuk mjaftoi, Feneri mban hapin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Goli i Hadërgjonajt nuk mjaftoi, Feneri mban hapin

25/04/21 @ 22:41

SHQIP në BOTË

Skuadra e Rashanit afër shpëtimit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Skuadra e Rashanit afër shpëtimit

25/04/21 @ 22:37

REAGON BALLKANI

Ballkani me letër të hapur: Futboll apo Matematikë?

FFK Superliga

Ballkani me letër të hapur: Futboll apo Matematikë?

25/04/21 @ 21:40

VIDEO

Lirim Kastrati shënon në derbin e madh kroat

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati shënon në derbin e madh kroat

25/04/21 @ 21:14

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

NE KERKIM TE KLUBIT

Donat Kaçiu ndahet me klubin

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Donat Kaçiu ndahet me klubin

06/07/21 @ 18:04

PRISHTINA @ UCL

Plisat: Shihemi në shesh

FFK Superliga/Champions League

Plisat: Shihemi në shesh

06/07/21 @ 16:40

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

11-shet startuese: Ferencvaros-Prishtina

06/07/21 @ 16:34

BASTORET

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

FFK Superliga/Champions League

Prishtina, pamundur ndaj Ferencavarosit

06/07/21 @ 16:22

TRANSMETUESI

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

FFK Superliga/Champions League

Këtu ndiqni direkt Ferencavros-Prishtina

06/07/21 @ 13:48

BALLKANI

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

FFK Superliga/Transfere

Kontratë për 2 sezone me mbrojtësin

06/07/21 @ 13:26

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Ekipi debutues në Superligë, me përforcime nga skuadrat e Superligës

06/07/21 @ 13:17

ZEKIRIJA RAMADANI

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

FFK Superliga/Champions League

Këta janë treshja e rrezikshme e Ferencvarosit

06/07/21 @ 13:05

UCL

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League

Gjyqtarët nga Kosova, për herë të parë në Ligë të Kampionëve

06/07/21 @ 12:59


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga