Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Eric García afër kalimit te Barcelona

Foto:Google

Eric García afër kalimit te Barcelona


26 April, 2021 @14:10

Eric García do të jetë përforcimi i parë i Barcelonës në sezonin 21-22. Pavarësisht se flitej që ekipet kishin ndërprerë kontaktet për lojtarin për shkak të shumës disa javë më parë, tani marrëveshja është shumë afër.

Të dy palët janë bindur dhe pritet ta bëjnë zyrtare kontratën. Qendërmbrojtësi do të largohet nga Manchester City, me të cilin ai përfundon kontratën e tij në qershor.

García do të nënshkruajë për pesë sezone dhe do të bëhet përforcimi i parë i katalonasëve.

Blerja e mbrojtjësit ka qenë një nga synimet e Koeman që kur erdhi në stol verën e kaluar, por City e vlerësuan atë për 20 milionë, një shumë që Barça nuk donte të paguante .


 
Të gjitha lajmet nga La Liga