Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA FITON TROFEUN

Spanja pas penalltive, fiton Ligën e Kombeve 22/23

Spanja pas penalltive, fiton Ligën e Kombeve 22/23


18 June, 2023 @23:34

Kroacia ka mbetur pa trofe madhor, përkundër finaleve të mëdha, ndërsa Spanja pas penalltive ka festuar triumfin në Ligë të Kombeve 2022/23, pasi që pas 120-minutave lojë dhe pas serisë së zgjatur të penalltive, kanë fituar ndeshjen dhe trofeun.

Spain

Spanja e drejtuar nga Luis de la Fuente është treguar pak më e përqëndruar në serinë e penalltive, ndërsa Dani Carvajal ka shënuar penalltinë e gjashtë për toreadorët, pasi që Bruno Petkovic pa penalltinë e mbrojtur nga Unai Simon, për të fituar trofeun e Ligës së Kombeve.Kroacia 0-0 Spanja (4-5) ◼️

Kliko X për t’i parë #highlights Kroacia - Spanja


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve