Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RANKING - TETOR 2022

Kosova bie në renditje të FIFAs

Kosova bie në renditje të FIFAs


6 October, 2022 @14:24

Pas ndeshjeve të fundit të Ligës C të Kombeve dhe regjistrimit të një fitoreje dhe një humbjeje aty, Kosova ka parë veten një vend më poshtë në renditjen mujore të FIFAs.

Kosova ka rënë nga pozita 106 në pozitën 107 të renditjes mujore të FIFAs, ndërsa qëndron mbi Estoninë e Qipron, kurse mbi Kosovën është India e Zelanda e Re.

Kosova

Kujtojmë Kosova u mposht nga Irlanda e Veriut 2-1, ndërsa triumfoi ndaj qipriotëve 5-1!


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve