Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BELFAST

Përkundër mbijetesës në Ligën C, Irlanda V. shkarkon selektorin

Ian Baraclough, përzgjedhës i Irlandës Veriore/ Foto: IrishFA

Përkundër mbijetesës në Ligën C, Irlanda V. shkarkon selektorin


21 October, 2022 @14:13

Përfaqësuesja e Irlandës së Veriut që shënoi fitoren historike në Ligë të Kombeve ndaj Kosovës, të parën në histori të saj në Ligë të Kombeve, ka bërë të ditur sot se ka shkarkuar përzgjedhësin e saj, Ian Baraclough.

Duke i falenderuar për punën e bërë dhe numrin e madh të të rinjve të inkuadruar në kombëtaren e tyre, Federata e Futbollit të këtij vendi, Irish FA, ka bërë të ditur se ndanë rrugët me përzgjedhësin në fjalë, pas shpëtimit vetëm falë golaverazhit të kombëtares së tyre në Ligën C të Kombeve.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian