Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREJ SHQIPËRIE NË TURQI

Visar Bekaj kalon në Hatayspor

Visar Bekaj kalon në Hatayspor


10 July, 2023 @15:42

Skuadra e Hataysporit pardje ka zyrtarizuar portierin e kombëtares së Kosovës, Visar Bekaj, si anëtar të ri të ekipit. Ekipi turk ka bërë të ditur që ka nënshkruar me Bekajn, ndërsa ky i fundit vjen nga Tirana, pas tri stinorëve të kaluar aty.

Vlera e Bekajt llogaritet rreth 400 mijë euro nga Transfermarkt, ndërsa portieri 26-vjeçar dhe 191-centimetra i gjatë merr rregullisht ftesë nga Kosova, edhe pse në të shumtën e rasteve është opcion i tretë i trajnerëve të Kosovës.◼️


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian