Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RANKING - TETOR 2022

Përkundër rezultateve, Shqipëria s’lëviz në renditje

Përkundër rezultateve, Shqipëria s’lëviz në renditje


6 October, 2022 @14:31

Një humbje dhe një barazim përgjatë muajit shtator nuk kanë lëvizur kuqezinjtë nga pozita e tyre e 66-të në renditjen mujore të FIFAs.

Shqipëria u mposht nga Izraeli 2-1, ndërsa barazoi me Islandën 1-1 në kuadër të Ligës B të Kombeve gjatë muajit të kaluar, por përkundër rezultateve jo të kënaqshme për të përzgjedhurit e Edy Rejës, ata nuk lëvizën në renditje.

Mbi Shqipërinë është Maqedonia Veriore ndërsa nën te Afrika e Jugut.

Albania @ FIFA Ranking - October 2022


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve