Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUTSALL

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall

Prishtina Mabetex kampione e pjesës së rregullt të kampionatit në futsall


17 May, 2021 @17:44

Me ndeshjet e zhvilluara në fundjavë, ka përfunduar pjesa e rregullt e kampionatit të Superligës në futsall.

Kampionja aktuale e Kosovës, Prishtina Mabetex, është bërë kampione e pjesës së rregullt të kampionatit, duke e përfunduar këtë fazë në krye të tabelës në Superligë me 43 pikë të tubuara.

Prishtina Mabetex në xhiron e fundit e mposhti rivalen lokale, FC Prishtina 01, me rezultat 1-2.

Gara për titull të kampionit do të vazhdojë me fazën e Play Off-it, ku së bashku me skuadrën Prishtina Mabetex do të garojnë edhe skuadrat FC Liburn, FC Prishtina 01 dhe FC Liqeni.

Nga Superliga është përshëndetur skuadra e fundit në tabelë, FC Letaj.


LFR

Krerët e FFK-së takojnë e përfaqësuesit e LRF-ve për digjitalizim të garave

FFK Superliga

Krerët e FFK-së takojnë e përfaqësuesit e LRF-ve për digjitalizim të garave

17/05/21 @ 17:25

KROACIA

Kroacia publikon listën për EURO 2020

Evropiani

Kroacia publikon listën për EURO 2020

17/05/21 @ 16:29

POLONIA

Polonia me Lewandowskin, gati për EURO 2020

Evropiani

Polonia me Lewandowskin, gati për EURO 2020

17/05/21 @ 16:10

PRISHTINA

Trajneri i parë me titull, që nuk vjen nga bërthama e klubit

FFK Superliga

Trajneri i parë me titull, që nuk vjen nga bërthama e klubit

17/05/21 @ 15:01

BELGJIKA

Belgjika pa Januzajn në EURO 2020

Evropiani

Belgjika pa Januzajn në EURO 2020

17/05/21 @ 14:53

BARAZHI

FFK ndërron datën e barazhit të Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK ndërron datën e barazhit të Ligës së Parë

17/05/21 @ 12:11

MEDIA TALK

Ramadani: Titulli iu dedikohet posaçërisht Plisave

FFK Superliga

Ramadani: Titulli iu dedikohet posaçërisht Plisave

16/05/21 @ 23:37

MEDIA TALK

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

16/05/21 @ 22:54

FUTSALL

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

Futsall Superliga

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

29/05/21 @ 14:49

STINORI I RI

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

FFK Superliga/Futsall Superliga

Caktohet data e fillimit të stinorit të ri

25/05/21 @ 17:42

FUTSALL

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Futsall Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

17/05/21 @ 19:15

SUPERLIGA / FUTSALL

FC Vitia anëtare e re e Superligë

Futsall Superliga

FC Vitia anëtare e re e Superligë

03/05/21 @ 09:25

TRANSFERET

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Transfere

Afati kalimtar në Superligë hapet më 1 korrik 2021

28/04/21 @ 14:54

SHTATORJA

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Ministri Çeku: Shtatorja e Fadil Vokrrit përurohet më 9 qershor

26/04/21 @ 16:25

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

FUTSALL

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

Futsall Superliga

FC Liqeni fitues i Kupës së Kosovës në futsall

14/04/21 @ 21:54

TURNE

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

Futsall Superliga

“Kabashi” fitues i turneut në Turqi

11/04/21 @ 10:28


 
Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga