Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KROACIA

Kroacia publikon listën për EURO 2020

Kroacia publikon listën për EURO 2020


17 May, 2021 @16:29

Nënkampioni i Kupës Botërore, Kroacia, ka publikuar listën për Kampionatin Evropian EURO 2020.

Kroacia gjendet në Grupin D me Anglinë, Skocinë dhe Çekinë.

Me plotë yje në skuadër, edhe Kroacia kërkon titullin që në këto vitet e fundit ishte shumë afër.

TABELAT / GRUPET EURO 2020

Lista e Kroacisë për EURO 2020

Portierët: Dominik Livakovic, Lovre Kalinic, Simon Sluga

Mbrojtësi: Sime Vrsaljko, Josip Juranovic, Dejan Lovren, Duje Caleta Car, Mile Skoric, Domagoj Vida, Josko Gvardiol, Borna Barisic, Domagoj Bradaric

Mesfushorët: Luka Modric, Luka Ivanusec, Marcelo Brozovic, Milan Badelj, Mateo Kovacic, Mario Pasalic, Ivan Perisic, Ante Rebic, Mislav Orsic, Nikola Vlasic, Josip Brekalo

Sulmuesit: Andrej Kramaric, Bruno Petkovic, Ante Budmir.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani