Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI PËR KUALIFIKUESET DREJT EURO 2024

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë


9 October, 2022 @12:08

Ceremonia e shortit kualifikues për EURO 2024 ka nisur ndërsa këtu do të mund të shihni secilin ekip se në cilin grup shkon në kohë reale tekstualisht, duke e rifreskuar faqen:

Shiko: Rregullat e shortit

EURO 2024

GRUPI A: Spanja, Skocia, Norvegjia, Gjeorgjia, Qipro.

GRUPI B: Holanda, Franca, Irlanda, Greqia, Gjibraltari.

GRUPI C: Italia, Anglia, Ukraina, Maqedonia Veriore, Malta.

GRUPI D: Kroacia, Uellsi, Armenia, Turqia, Letonia.

GRUPI E: Polonia, Çekia, SHQIPËRIA, Ishujt Faroe, Moldavia.

GRUPI F: Belgjika, Austria, Suedia, Azerbajxhani, Estonia.

GRUPI G: Hungaria, Serbia, Mali i Zi, Bullgaria, Lituania.

GRUPI H: Danimarka, Finlanda, Sllovenia, Luksemburgu, Irlanda Veriore, San Marino.

GRUPI I: Zvicra, Izraeli, Rumania, KOSOVA, Bjellorusia, Andorra.

GRUPI J: Portugalia, Bosnja e Hercegovina, Islanda, Kazakistan, Sllovakia, Lihtenshtajni.

DRAW for EURO 2024

 


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani