Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WEMBLEY

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese


1 June, 2022 @20:15

Pas pak në Wembley të Anglisë fillon dueli i quajtur Finalissima, ku takohet kampioni i Evropës me atë të Amerikës së Jugut, ndërsa përzgjedhësit e kombëtareve në fjalë, Roberto Mancini dhe Lionel Scaloni, kanë vendosur për këta lojtarë të jenë startues.

ITALIA: Donnarumma; Bonucci, Chiellini, Emerson, Di Lorenzo; Jorginho, Barella, Pessina; Belotti, Raspadori, Bernardeschi.

ARGJENTINA: Martinez; Otamendi, Molina, Romero, Tagliafico; Rodriguez, De Paul, Lo Celso; Lautaro, Messi, Di Maria.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani