Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028


7 February, 2022 @11:56

EURO 2024 do të mbahet në Gjermani. Ndërsa sot edhe zyrtarisht nga ishulli është bërë e ditur se Britania e Madhe dhe Irlanda do të kandidojnë për EURO 2028.

“Pas një studimi fizibiliteti Federatat e Futbollit të Anglisë, Irlandës Veriore, Skocisë, Uellsit dhe Irlandës janë pajtuar që të kandidojnë për të organizuar EURO 2028, ngjarjen e tretë më të madhe sportive në botë,” ka bërë të ditur njoftimi.

Me këtë, këto Federata gjithashtu kanë bërë të ditur se nuk do të kandidojnë për Kampionatin Botëror 2030.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani