Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I


9 October, 2022 @21:18

Tashmë dihet edhe orari i ndeshjeve të Kosovës, pas përcaktimit të saj në Grupin I kualifikues për EURO 2024 që do të mbahet në Gjermani.

Kështu, Kosova nis aventurën ndaj Izraelit jashtë, ndërsa e përfundon ndaj Bjellorusisë në shtëpi.ORARI I NDESHJEVE:

25 mars 2023 (20:45) Izraeli - Kosova
28 mars 2023 (20:45) Kosova - Andorra
16 qershor 2023 (20:45) Kosova - Rumania
19 qershor 2023 (20:45) Bjellorusia - Kosova
9 shtator 2023 (20:45) Kosova - Zvicra
12 shtator 2023 (20:45) Rumania - Kosova
12 tetor 2023 (20:45) Andorra - Kosova
15 tetor 2023 (20:45) Kosova - Izraeli
18 nëntor 2023 (20:45) Zvicra - Kosova
21 nëntor 2023 (20:45) Kosova - Bjellorusia

 
Të gjitha lajmet nga Evropiani