Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Fotot: DFB

Gjermania prezanton logon e EURO 2024


5 October, 2021 @20:57

Kampionati Evropian i radhës siç dihet do të mbahet në Gjermani në vitin 2024, ndërsa Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka publikuar dhe prezantuar logon e kampionatit.

Gjermania është përfaqësuesja e vetme e sigurt në EURO 2024 si vendase - organizatore, ndërsa kualifikimet për do të zhvillohen prej marsit të vitit 2023 deri në mars të vitit 2024, ku gjithashtu do të lidhen edhe me mundësitë e kualifikimit nga Liga e Kombeve.

EURO 2024

DFB në shpjegimin e dhënë ka shkruar se llogoja e turneut është si inspirim prej ngjyrave dhe flamujve të 55 anëtareve të UEFA-së, që shkojnë me kombinime të ndryshme radhazi, duke reflektuar dukjen e Olympiastadion.

Qytetet ku do të luhen ndeshjet e EURO2024 janë: Berlin, Köln, Dortmund, Dusseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Leipzig, Munich dhe Stuttgart.

 


NGA "FADIL VOKRRI"

Domgjoni stërvitet, Kosova nis përgatitjet me 5 mungesa

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Domgjoni stërvitet, Kosova nis përgatitjet me 5 mungesa

04/10/21 @ 22:44

STAR OF THE GAMEWEEK VIII

Armend Thaqi (KF Ballkani), Ylli i javës (8)

FFK Superliga

Armend Thaqi (KF Ballkani), Ylli i javës (8)

04/10/21 @ 13:45

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (8)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (8)

04/10/21 @ 10:41

ATALANTA 2-3 MILAN

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

03/10/21 @ 22:45

KAPITENI I KOSOVËS

Rrahmani deklarohet pas fitores

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani deklarohet pas fitores

03/10/21 @ 22:14

FIORENTINA 1-2 NAPOLI

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

03/10/21 @ 20:28

BAYERN 1-2 EINTRACHT

Eintracht befason dhe përmbys rekord-kampionin gjerman

Bundesliga

Eintracht befason dhe përmbys rekord-kampionin gjerman

03/10/21 @ 20:00

LIVERPOOL 2-2 MAN CITY

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

Premier League

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

03/10/21 @ 19:50

DREJT EURO 2024

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Orari i ndeshjeve të Kosovës në Grupin I

09/10/22 @ 21:18

SHORTI PËR KUALIFIKUESET DREJT EURO 2024

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti dhe rivalët gruporë të Kosovës e Shqipërisë

09/10/22 @ 12:08

TRANSMETIMI

EURO 2024: Shorti direkt

Evropiani/Kosova

EURO 2024: Shorti direkt

09/10/22 @ 12:04

PARA SHORTIT PËR EURO 2024

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

Evropiani/Kosova

Shorti kualifikues për EURO 2024: Kur është? Si zgjidhet? Ku mbahet?

07/10/22 @ 23:53

FLET PËRZGJEDHËSI

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Alain Giresse: Ritmi dhe efikasiteti na kënaqën!

27/09/22 @ 23:36

VAZOT PËR EURO 2024

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

Evropiani/Liga e Kombeve/Kosova

Me fitore, Kosova siguroi vazon e katërt për shortin e EURO 2024

27/09/22 @ 23:26

FINALISSIMA: ITALIA-ARGJENTINA

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

Evropiani/International/Copa America

Argjentina merr trofeun e Finalissimas

01/06/22 @ 22:53

WEMBLEY

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

Evropiani/International/Copa America

Finalissima: Italia-Argjentina, 11-shet startuese

01/06/22 @ 20:15

KANDIDATURA E RE

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

Evropiani

Mbretëria e Bashkuar dhe Irlanda kanadidojnë për EURO 2028

07/02/22 @ 11:56

KAMPIONATI EVROPIAN

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

Evropiani/Transfere

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

16/07/21 @ 11:15


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani