Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2024

Gjermania prezanton logon e EURO 2024

Fotot: DFB

Gjermania prezanton logon e EURO 2024


5 October, 2021 @20:57

Kampionati Evropian i radhës siç dihet do të mbahet në Gjermani në vitin 2024, ndërsa Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka publikuar dhe prezantuar logon e kampionatit.

Gjermania është përfaqësuesja e vetme e sigurt në EURO 2024 si vendase - organizatore, ndërsa kualifikimet për do të zhvillohen prej marsit të vitit 2023 deri në mars të vitit 2024, ku gjithashtu do të lidhen edhe me mundësitë e kualifikimit nga Liga e Kombeve.

EURO 2024

DFB në shpjegimin e dhënë ka shkruar se llogoja e turneut është si inspirim prej ngjyrave dhe flamujve të 55 anëtareve të UEFA-së, që shkojnë me kombinime të ndryshme radhazi, duke reflektuar dukjen e Olympiastadion.

Qytetet ku do të luhen ndeshjet e EURO2024 janë: Berlin, Köln, Dortmund, Dusseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Leipzig, Munich dhe Stuttgart.

 


NGA "FADIL VOKRRI"

Domgjoni stërvitet, Kosova nis përgatitjet me 5 mungesa

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Domgjoni stërvitet, Kosova nis përgatitjet me 5 mungesa

04/10/21 @ 22:44

STAR OF THE GAMEWEEK VIII

Armend Thaqi (KF Ballkani), Ylli i javës (8)

FFK Superliga

Armend Thaqi (KF Ballkani), Ylli i javës (8)

04/10/21 @ 13:45

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (8)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (8)

04/10/21 @ 10:41

ATALANTA 2-3 MILAN

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Milan ndjek Napolin, mposht Atalantën

03/10/21 @ 22:45

KAPITENI I KOSOVËS

Rrahmani deklarohet pas fitores

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rrahmani deklarohet pas fitores

03/10/21 @ 22:14

FIORENTINA 1-2 NAPOLI

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani sjell fitoren, Napoli perfekt në krye

03/10/21 @ 20:28

BAYERN 1-2 EINTRACHT

Eintracht befason dhe përmbys rekord-kampionin gjerman

Bundesliga

Eintracht befason dhe përmbys rekord-kampionin gjerman

03/10/21 @ 20:00

LIVERPOOL 2-2 MAN CITY

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

Premier League

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

03/10/21 @ 19:50

KAMPIONATI EVROPIAN

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

Evropiani/Transfere

Pesë  arrestime pas abuzimit racial

16/07/21 @ 11:15

PAS FINALES

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

Evropiani/Premier League/International

Idetë e Southgate: portieri do të gjuante penalltinë e gjashtë dhe ku të hidhej Pickford!

14/07/21 @ 17:09

TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

JUVENTUS

Chiesa i palëkundur

Evropiani/Serie A

Chiesa i palëkundur

13/07/21 @ 14:03

TOP 11

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

Evropiani/International

Ekipi më i mirë i EURO2020 nga UEFA

13/07/21 @ 11:37

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

Evropiani

Formacionet zyrtare: Italia - Anglia

11/07/21 @ 19:49


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani