Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIVERPOOL 2-2 MAN CITY

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit

Foto: premierleague.com

City kthehet dy herë për të siguruar pikë ndaj Liverpoolit


3 October, 2021 @19:50

Mohamed Salah shënoi gol të mrekullueshëm individial, derisa rivalët në luftë për titull Liverpool e Manchester City barazuan në derbin e xhiros së Premier Ligës, kur Kev de Bruyne barazoi rezultatin në minutën e 81 të ndeshjes.

City dominoi pjesën e parë por nuk gjeti mundësi për të shënuar. Liverpool shumë më i mirë në pjesë të dytë dhe kaloi në epërsi me Sadio Mane.

Dhjetë minuta më vonë Phil Foden qëlloi çoshen me një goditje perfekte.

Fitorja do të mund të shkonte në secilën anë dhe do të mund ta bënte kryesues fituesin, e barazimi 2-2 [Mane 59, Salah 76 - Foden 69, De Bruyne 81] më së shumti i konvenoi Chelseat, që mbeti lider me një pikë më shumë sesa Liverpool (15) dhe dy më shumë sesa City (14).


ARBËRIA - FUSHË KOSOVA

Zabërgja e Murati shënojnë, Arbëria fiton

FFK Liga e parë

Zabërgja e Murati shënojnë, Arbëria fiton

03/10/21 @ 17:51

FLAMURTARI - RAMIZ SADIKU

Armend Misini hat-trick, Ramiz Sadiku deklason Flamurtarin

FFK Liga e parë

Armend Misini hat-trick, Ramiz Sadiku deklason Flamurtarin

03/10/21 @ 17:46

VUSHTRRIA - VLLAZNIA

Paqe në Vushtrri, pikët ndahen

FFK Liga e parë

Paqe në Vushtrri, pikët ndahen

03/10/21 @ 17:43

KIKA - 2 KORRIKU

Ferati e Sejdiu golashënues, Kika e 2 Korriku barazojnë

FFK Liga e parë

Ferati e Sejdiu golashënues, Kika e 2 Korriku barazojnë

03/10/21 @ 17:38

MANCHESTER UNITED 1-1 EVERTON

Townsend ia siguron pikën e merituar Evertonit ndaj Unitedit

Premier League

Townsend ia siguron pikën e merituar Evertonit ndaj Unitedit

02/10/21 @ 16:00

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

01/10/21 @ 18:00

MANCHESTER UNITED 2-1 VILLARREAL

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

Champions League/Premier League

Dallimi quhet Cristiano Ronaldo, United në sekondën e fundit fiton

29/09/21 @ 23:00

MEDIA

Konfirmohet, Xhaka mungon deri në tre muaj

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Konfirmohet, Xhaka mungon deri në tre muaj

29/09/21 @ 12:13

PORTO - LIVERPOOL

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

Champions League/Premier League/International

Liverpool shkëlqen në “Dragao”

28/09/21 @ 23:15

IPSWICH TOWN

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

Premier League

Bersant Celina startues në duelin e ekipit të tij

25/09/21 @ 15:10

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

24/09/21 @ 16:10

NORWICH CITY

Rashica në dyshim paraqitjen këtë fundjavë

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica në dyshim paraqitjen këtë fundjavë

24/09/21 @ 14:48

MBROJTËSI GJERMAN

Rudiger në Bayern? Konfirmohet interesimi

Premier League/Bundesliga/Transfere

Rudiger në Bayern? Konfirmohet interesimi

23/09/21 @ 15:47

SEZONI 22/23 ME ZHVENDOSJE DATASH

PremierLiga arrin marrëveshje për pauzën gjatë “Katari 2022”

Botërori/Premier League

PremierLiga arrin marrëveshje për pauzën gjatë “Katari 2022”

23/09/21 @ 15:38


 
Të gjitha lajmet nga Premier League