Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…

Albion Rrahmani, golashnuesi me i mire i KF Malisheva dhe me i miri i stinorit ne Lige te Pare te Kosoves

“Lewandowskit” i përfundon kontrata, tash në bisedime…


16 May, 2021 @22:54

Golashënuesi më i mirë i Ligës së Parë të Kosovës, Albion Rrahmani, që shënoi 16 gola për Malishevën këtë stinor dhe e bëri kampion të Ligës së Parë A duke qenë ndër protagonistët kryesorë të skuadrës në inkuadrimin e tyre historik në Superligë - tashmë ka të përfunduar kontratën me klubin.

Vetë Rrahmani, që u bë i famshëm me nofkën “Lewandowski i Malishevës” vendosur nga komentatori i TV Malishevës, ka bërë të ditur se me ditën që përfundoi kampionati atij i ka skaduar marrëveshja me skuadrën.

E sa i përket planeve për të ardhmen, Rrahmani 21-vjeçar ka bërë të ditur se tash është koha që ulet për të biseduar për të ardhmen e tij.

Rrahmani ka thënë në emisionin sportiv të K10, se së pari do të takohet me drejtuesit e Malishevës për të parë mundësitë për vazhdim, pas së cilës mund edhe të shqyrtohen ofertat tjera që mund të arrijnë.

Kujtojmë, Rrahmani para se të vinte te Malisheva, ka qenë golashënuesi më i mirë i Ligës së Dytë të Kosovës, për të bërë të njëjtin sukses edhe në Ligë të Parë — dhe tashmë me synim, pse jo, edhe në Superligë.


KAMPIONJA ME RENOVIME

Dy, veçse kanë vazhduar kontratën - dy të tjerë në bisedime

FFK Superliga

Dy, veçse kanë vazhduar kontratën - dy të tjerë në bisedime

16/05/21 @ 22:42

GJILANI

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

FFK Superliga

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

16/05/21 @ 21:18

PREMIER LEAGUE

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

Premier League

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

16/05/21 @ 20:56

STRUGA ARRIN HISTORINË

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

International/Sportistë shqiptarë në botë

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

16/05/21 @ 18:14

PAS TRIUMFIT NE SUPERLIGE

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

16/05/21 @ 17:27

REKORD

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

FFK Superliga

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

16/05/21 @ 17:16

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga