Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

23-shja e DRITËS

Drita publikon listën e lojtarëve për Ligë të Konferencës

Drita publikon listën e lojtarëve për Ligë të Konferencës


22 July, 2023 @16:15

Skuadra e Dritës, që do të nis garat evropiane nga raundi i dytë kualifikues në Ligë të Konferencës, ka bërë të ditur sot ekipin e futbollistëve që do të mund të marrin pjesë aty.

Kështu, të drejtuar nga greku Akis Vavalis, gjilanasit kanë bërë të ditur emrat e portierëve, mbrojtësve, mesfushorëve dhe sulmuesve për dy ndeshjet e tyre ndaj kundërshtarit të fortë çek, Viktoria Plzen.

DRITA TEAM:

Portierë: Florjan Smakiqi, Laurit Behluli, Eron Isufi.

Mbrojtës: Benjamin Agyare, Dilyan Georgiev, Raddy Ovouka, Yll Ibrahimi, Besnik Krasniqi, Hajdin Salihu, Astrit Thaqi, Leonat Vitija.

Mesfushorë: Blend Baftiu, Rron Broja, Albert Dabiqaj, Dienit Isufi, Muharrem Jashari, Erion Ramushi.

Sulmues: Almir Ajzeraj, Rilind Haziraj, Blerim Krasniqi, Albin Prapashtica, Kastriot Selmani, Ardit Tahiri.◼️


 
Të gjitha lajmet nga Conference League