Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REKORD

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

Rekordmeni Zekirija Ramadani!


16 May, 2021 @17:16

Pasi Prishtina arriti të shpallet sot kampione e Kosovës në futboll, kryetrajneri i kësaj skuadre ka vendosur një rekord të ri në futbollin kosovar.

Shkupjani Zekirija Ramadani sot u bë trajneri i parë që arrin të bëhet kampion i Kosovës me tri skuadra të ndryshme: Trepça ‘89 (2016/2017), Feronikeli (2018/2019) dhe Prishtina (2020/2021).

TABELA AKTUALE

Ndërkohë, me dy skuadra të ndryshme kampionë kanë arritur të shpallen Afrim Tovërlani (Feronikeli dhe Prishtina) si dhe Gani Sejdiu (Feronikeli dhe Trepça).


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga