Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS TRIUMFIT NE SUPERLIGE

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

Foto: FCPrishtina/fb

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim


16 May, 2021 @17:27

Prej Kosova u pranua nga UEFA dhe skuadrat kosovare po marrin pjesë rregullisht në garat evropiane, Prishtina deri tash asnjëherë s’ka qenë kampione dhe rrjedhimisht nuk ka pasur rastin të shijojë ndeshjet kualifikuese për Ligë të Kampionëve.

Kështu, me Zekirija Ramadanin në krye të skuadrës, bardhekaltërit për herë të parë do të marrin pjesë në kualifikime për Ligë të Kampionëve, që do të jetë edhe debutim i skuadrës nga kryeqyteti në këtë garë.

Prishtina deri tash është ekipi i vetëm që ka marrë pjesë në secilin stinor në gara evropiane dhe në të gjitha herat ka qenë pjesë e kualifikimeve për Europa League.

Kjo verë do të jetë ndryshe për Prishtinën.


REKORD

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

FFK Superliga

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

16/05/21 @ 17:16

ARBËRIA - LLAPI

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

FFK Superliga

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

16/05/21 @ 17:06

FERONIKELI - BESA

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

FFK Superliga

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

16/05/21 @ 17:03

BALLKANI - TREPÇA '89

Ballkani s’dorëzohet, Trepça ‘89 rrezikon edhe më shumë rënien

FFK Superliga

Ballkani s’dorëzohet, Trepça ‘89 rrezikon edhe më shumë rënien

16/05/21 @ 17:00

DRENICA - DRITA

Drita fiton në Skenderaj, ruan vendin e dytë

FFK Superliga

Drita fiton në Skenderaj, ruan vendin e dytë

16/05/21 @ 16:58

GJILANI - PRISHTINA

Për të njëmbëdhjetën herë, Prishtina kampione e Kosovës!

FFK Superliga

Për të njëmbëdhjetën herë, Prishtina kampione e Kosovës!

16/05/21 @ 16:55

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga