Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA - LLAPI

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!


16 May, 2021 @17:06

Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua sot mes Arbërisë dhe Llapit në Podujevë.

Në fund, takimit me plot 5 gola të shënuara, iu gëzua skuadra nga Dobraja, e cila ndeshjen e mbylli me fitore 3-2 (Almir Kryeziu 42’, Ilir Krasniqi (AG) 49’, Marclei Santos 65’ / Kastriot Selmani 12’, Muhamet Hyseni 46’).

Gjatë ndeshjes, Llapi ishte në epërsi dy herë, 0-1 dhe 1-2, por vendasit barazuan dy herë dhe kur shënuan herën e tretë, shënuan për epërsinë 3-2, të cilën e ruajtën deri në fund dhe takimin e mbyllën me fitore.

Si shumë herë gjatë këtij sezoni, edhe sot heroi i Arbërisë ishte Marclei Santos, i cili e shënoi golin e fitores.

TABELA AKTUALE

Në xhiron e fundit të kampionatit, Arbërinë e pret punë e vështirë në udhëtim te Drita, kurse Llapi luan në shtëpi ndaj Feroniklit.

Ndonëse situata e Llapit është më e mirë se e Arbërisë, matematikisht qëndrimin në elitë Llapi nuk e ka siguruar ende, prandaj i duhet të luftojë edhe në xhiron e fundit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga