Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI - BESA

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

Foto: KFFeronikeli/fb

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën


16 May, 2021 @17:03

Ndonëse ishte në disavantazh minimal pas golit të pësuar që në minutën e 12’, skuadra e Feroniklit arriti që sot ta përmbysë rezultatin ndaj Besës së Pejës, për ta fituar kështu këtë takim me rezultatin përfundimtar 3-1 (Milickovic 35’, Carioca 54’, Bojku 62’ / M’Bareck 14’).

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rezultat 1-1, kurse Nikli golat e fitores i gjeti në pjesën e dytë.

TABELA AKTUALE

Fitorja e shënuar sot bën që Nikli të jetë një vend larg zonës së ftohtë dhe rrjedhimisht për ta siguruar mbijetesën i duhet të luftojë edhe në xhiron e fundit, kurse Besa tash e sa kohë e ka siguruar rënien në Ligën e Parë.

Në xhiron e fundit të sezonit, Nikli i shkon Llapit në Podujevë, kurse Besa e pret Gjilanin në shtëpi.


KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

KATEGORIA SUPERIORE

Partizani rrëzon Teutën nga froni, bënë hapin e madh drejt titullit

FSHF Kategoria Superiore

Partizani rrëzon Teutën nga froni, bënë hapin e madh drejt titullit

17/05/21 @ 19:30

FUTSALL

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Futsall Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

17/05/21 @ 19:15

REAL MADRID

Kroos rezulton pozitiv me COVID-19

La Liga

Kroos rezulton pozitiv me COVID-19

17/05/21 @ 18:51

TER-STEGEN

Ter Stegen humb Evropianin me Gjermaninë

International

Ter Stegen humb Evropianin me Gjermaninë

17/05/21 @ 18:31

ZYRTARE

Zyrtare: Mancini rinovon kontratën me Italinë

International

Zyrtare: Mancini rinovon kontratën me Italinë

17/05/21 @ 18:21

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga