Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI - PRISHTINA

Për të njëmbëdhjetën herë, Prishtina kampione e Kosovës!

Foto: KFPrishtina/fb

Për të njëmbëdhjetën herë, Prishtina kampione e Kosovës!


16 May, 2021 @16:55

Për herë të njëmbëdhjetë në histori të klubit dhe për herë të parë që nga sezoni 2012/2013, FC Prishtina është kampione e Kosovës në futboll.

Titullin në kryeqytet e ktheu kryetrajneri shkupjan Zekirija Ramadani, e titulli matematikisht u vulos sot, një xhiro para fundit, pasi Prishtina e mposhti 1-2 (Arbër Çyrbja 57’ / Gledi Mici 15’ (P), Qëndrim Zyba 40’) Gjilanin.

TABELA AKTUALE

Duke shënuar dy herë gjatë pjesës së parë përmes Gledi Micit e Qëndrim Zybës, festa prishtinase filloi herët.

Gjilanasit e ngushtuan epërsinë duke shënuar me Arbër Çyrbjën në minutën e 57’, por Prishtina e menaxhoi mirë epërsinë në pjesën e mbetur të ndeshjes, për t’u larguar me 3 pikë dhe me titull të siguruar nga Gjilani.

Si kampione e Kosovës, Prishtina do ta përfaqësojë Kosovën në kualifikimet për Champions League sezonin që vjen, kurse Gjilani i Ismet Munishit tash e sa kohë është i qetë në mesin e tabelës.

Ndeshjen e fundit të sezonit, Prishtina e luan ndaj Ballkanit në shtëpi, kurse Gjilani i shkon Besës.


PAS TRIUMFIT NE SUPERLIGE

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

16/05/21 @ 17:27

REKORD

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

FFK Superliga

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

16/05/21 @ 17:16

ARBËRIA - LLAPI

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

FFK Superliga

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

16/05/21 @ 17:06

BALLKANI - TREPÇA '89

Ballkani s’dorëzohet, Trepça ‘89 rrezikon edhe më shumë rënien

FFK Superliga

Ballkani s’dorëzohet, Trepça ‘89 rrezikon edhe më shumë rënien

16/05/21 @ 17:00

FERONIKELI - BESA

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

FFK Superliga

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

16/05/21 @ 17:03

DRENICA - DRITA

Drita fiton në Skenderaj, ruan vendin e dytë

FFK Superliga

Drita fiton në Skenderaj, ruan vendin e dytë

16/05/21 @ 16:58

KOSOVA

Atdhe Nuhiu pensionohet nga përfaqësuesja

Përfaqësuesja

Atdhe Nuhiu pensionohet nga përfaqësuesja

16/05/21 @ 16:08

GJILANI - PRISHTINA

Për të njëmbëdhjetën herë, Prishtina kampione e Kosovës!

FFK Superliga

Për të njëmbëdhjetën herë, Prishtina kampione e Kosovës!

16/05/21 @ 16:55

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga