Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STRUGA ARRIN HISTORINË

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

Foto: FCStruga/fb

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën


16 May, 2021 @18:14

Tashmë është realitet. Të tri vendet e para të kampionatit elit të futbollit të Maqedonisë së Veriut janë të zëna nga ekipet shqiptare.

Pas shpalljes kampion të Shkëndisë muajin e kaluar, shpejt Shkupi kishte siguruar vendin e dytë si nënkampion i vendit, ndërsa me fitoren e madhe të shënuar ndaj Sileksit sot, Struga Trim Lum ka vulosur pozitën e tretë në renditje dhe kështu ka siguruar pjesëmarrjen në gara evropiane për herë të parë në histori të klubit.

Abdylhadi Jahja ka qenë hero i struganëve sot, derisa ka shënuar gol në minutën e 67 të ndeshjes për të përcaktuar fatin e takimit, Sileks 0-1 Struga [Jahja 67]. Për më tepër Struga Trim Lum luajti me një lojtar më pak që prej minutës së 30 të ndeshjes, pasi që Marjan Altiparamkovski u ndëshkua shpejt me dy kartona të verdha.

Gjithsesi, Struga Trim Lum siguroi pjesëmarrjen në gara evropiane këtë verë - dhe atë për herë të parë në histori të klubit.

TABELA PËRFUNDIMTARE:

1. Shkëndija 75p. (kampion; kual. Champions)
-
2. Shkupi 59p. (kual. Conference)
3. Struga 57p. (kual. Conference)
—-
4. Makedonija GP 55p.
5. Rabotnicki 48p.
6. Pelister 45p.
7. Ak. Pandev 41p.
8. Borec 40p.
—-
9. Sileks 36p. (barazh)
10. Renova 36p. (barazh)
-
11. Vardar 31p. (bie në Ligën II)
12. Belasica 17p. (bie në Ligën II).


PAS TRIUMFIT NE SUPERLIGE

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

16/05/21 @ 17:27

REKORD

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

FFK Superliga

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

16/05/21 @ 17:16

ARBËRIA - LLAPI

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

FFK Superliga

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

16/05/21 @ 17:06

FERONIKELI - BESA

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

FFK Superliga

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

16/05/21 @ 17:03

ROBERTO MANCINI

I detyruam të gabojnë

Evropiani/International

I detyruam të gabojnë

16/06/21 @ 23:30

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Italia-Zvicra

16/06/21 @ 23:26

ITALIA 3-0 ZVICRA

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

Evropiani/International

Me 3-shen e radhës, Italia kualifikohet në 1/8 e finales

16/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Franca-Gjermania

16/06/21 @ 00:04

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Hungaria-Portugalia

15/06/21 @ 20:30

MARCUS BERG

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

Evropiani/International

Abuzim online për shkak të mos-shënimit në gol të zbrazët

15/06/21 @ 15:35

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50


 
Të gjitha lajmet nga International