Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJILANI

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli

Tomislav Busic pensionohet nga futbolli


16 May, 2021 @21:18

Sot ishte ndeshja e fundit e karrierës për Tomislav Busic.

Sulmuesi kroat i Gjilanit, Busic, sot luajti ndeshjen e fundit të karrierës së tij profesionale.

35 vjeçari sivjet kishte probleme me lëndime, derisa prej që u transferuar te Gjilani, ai luajti në 31 ndeshje ku shënoi 10 herë brenda 2 sezonave.

TABELA AKTUALE

Tomislav Busic gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat si: Hajdik Split, Maccabi Petah, Slaven Belupo, Simurq, Vllaznia, Tirana, T-Team, Flamurtari, Teut dhe së fundi te Gjilani.


PREMIER LEAGUE

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

Premier League

Portieri Alisson shënon, Liverpooli fiton

16/05/21 @ 20:56

STRUGA ARRIN HISTORINË

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

International/Sportistë shqiptarë në botë

Struga ia del, mposht Sileksin siguron Evropën

16/05/21 @ 18:14

PAS TRIUMFIT NE SUPERLIGE

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kampione, debutimi pritet me padurim

16/05/21 @ 17:27

REKORD

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

FFK Superliga

Rekordmeni Zekirija Ramadani!

16/05/21 @ 17:16

ARBËRIA - LLAPI

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

FFK Superliga

Fitore e madhe e Arbërisë, ende në luftë për shpëtim!

16/05/21 @ 17:06

FERONIKELI - BESA

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

FFK Superliga

Nikli kryen detyrën, shpreson mbijetesën

16/05/21 @ 17:03

BALLKANI - TREPÇA '89

Ballkani s’dorëzohet, Trepça ‘89 rrezikon edhe më shumë rënien

FFK Superliga

Ballkani s’dorëzohet, Trepça ‘89 rrezikon edhe më shumë rënien

16/05/21 @ 17:00

DRENICA - DRITA

Drita fiton në Skenderaj, ruan vendin e dytë

FFK Superliga

Drita fiton në Skenderaj, ruan vendin e dytë

16/05/21 @ 16:58

DRITA

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

FFK Superliga/Transfere

Edhe një lojtar i bashkohet Dritës nga Trepça’89

16/06/21 @ 22:00

DRITA

Drita godet me Mujën

FFK Superliga/Transfere

Drita godet me Mujën

16/06/21 @ 18:37

CONFERENCE LEAGUE

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

FFK Superliga

Llapi e Drita mësojnë kundërshtarët e rrethit të dytë

16/06/21 @ 14:29

MALISHEVA

Zyrtarizimi çështje kohe

FFK Superliga

Zyrtarizimi çështje kohe

16/06/21 @ 12:32

SUPERLIGA

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

FFK Superliga/Transfere

Faton Maloku mbetet në portën e nënkampionit

16/06/21 @ 11:43

LLAPI

Llapi rikthen portierin Avdyli

FFK Superliga/Transfere

Llapi rikthen portierin Avdyli

15/06/21 @ 20:50

SUHAREKË

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

FFK Superliga/Transfere

Ballkani merr trajnerin ish-kampion për sezonin 21/22

15/06/21 @ 18:54

LLAPI

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

FFK Superliga

7 lojtarë vazhdojnë me Llapin

15/06/21 @ 15:09

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga